Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yeni kararlar…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden yeni kararlar...

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkileyen küresel salgın koronavirüs vakalarının artmasının ardından

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge uyarınca alınacak tedbirleri belirledi.

ATABEM VE ATASEM’DE YÜZ YÜZE EĞİTİM ARAYIN

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 31 Aralık’a kadar koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitimle eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini açıklamasına bağlı olarak, Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM) ve Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi (ATABEM) kursları ve Antalya’ya bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı Büyükşehir Belediyesi’nde yüz yüze eğitime ara verildi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı anaokulları ve kreşlerde eğitim 5 gün yüz yüze devam edecek.

ATATÜRK PARKINDA SOSYAL TESİS KAPALI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin EKDAĞ Atatürk parkında hizmet veren sosyal tesisleri hizmet vermeyecek. Hizmet, Düden Balık Pazarı Sosyal Tesisi’nde de yürütülecek. Aynı şekilde Ekdağ Konyaaltı Beach Park bölgesinde yer alan belediye sosyal tesisinde de al-götür hizmeti uygulanacaktır. Antalya Şehir Tiyatroları perşembe ve cuma günleri oyunlarına devam ederken, cumartesi günleri de sokağa çıkma yasağı nedeniyle oyunlarını iptal etti.

ZAMAN DEĞİŞİKLİĞİNDE TAKE-GO HİZMETİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketi ANET A.Ş. Tünektepe tarafından işletilen Tünektepe Teleferik Tesisi, Tophane Çay Bahçesi tedbirler kapsamında paket servis ve zaman değişikliği uygulamaları ile hizmetlerine devam edecek. Deniziyle, yeşili ve konforlu hizmetiyle muhteşem bir güzelliğe sahip olan Sarısu ve Topçam mesire alanları zaman değişikliğiyle hizmetlerine devam edecek.

TOPÇAM PİKNİKLERE HİZMET VERECEK

Topçam Günlük Rekreasyon Alanı hafta içi 09.00 -18.00, Cumartesi 10.00 -19.00, Pazar 10.00 -19.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Sarısu Günlük Rekreasyon Alanı, hafta içi 08.00 -19.00, Cumartesi 10.00 -19.00, Pazar 10.00-19.00 arası piknikçilere hizmet verecek.

AL-AL HİZMETİ OLACAK

Tophane Çay Bahçesi paket servis ile hizmetine devam edecek. Vatandaşlar hafta içi ve hafta sonu 10.00 – 20.00 saatleri arasında hizmetten yararlanabilecek. Antalya’nın simgelerinden biri olan ve ziyaretçilerini 605 rakımdaki Tünektepe’ye götürerek eşsiz bir manzara sunan Teleferik Tesislerinde de saat değişikliği uygulanacak. Pazartesi günleri kapalı olan tesis, hafta içi ve hafta sonu 10: 00-18: 00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Tünektepe Sosyal Tesis paket servis hizmeti ile hizmetine devam edecek. Pazartesi günleri kapalı olan tesis, hafta içi ve hafta sonu 10.00-18.30 saatleri arasında açık olacak.

İNSANLAR ET SERVİSİNE DEVAM EDECEK

Antalyalıları ekonomik, sağlıklı ve kaliteli et ürünleri ile buluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Halk Et mağazalarının saatlerinde değişiklik yok. Pazar günleri kapalı olan mağazalar hafta içi 09.00 -19.00, Cumartesi 10.00 -19.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here