Kadına yönelik şiddete karşı Muratpaşa’dan özel etkinlik Çarşamba 19.00’da.

Kadına yönelik şiddete karşı Muratpaşa’dan özel etkinlik Çarşamba 19.00’da.

Antalya’da kadının sosyal statüsü, kadına yönelik şiddet, kadın cinayetleri, erken yaşta evlilikler ve kadının sosyal statüsünü güçlendirme çalışmaları ile alanında öncü kurumlardan biri olan Muratpaşa Belediyesi, Uluslararası Eliminasyonla Mücadele Günü’nde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddet Dergisi, Birleşmiş Milletler tarafından açıklandı. özel bir etkinlik düzenleyecek.

KOVANLIK MAHALLESİNDE ALINDI

Çarşamba günü saat 19: 00’da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde başlayacak etkinlik, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve insan hakları ihlallerinin önlenmesi için çalışan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Derneği (TOCİN) ile birlikte gerçekleştirilecek. TOCİN tarafından yürütülen ve İsviçre Büyükelçiliği destekli “Feminist ve Profeminist Köylüler” projesi kapsamında Döşemealtı Kovanlık Mahallesi’nde çekilen “Paylaştıkça” filminin galası yapılacak etkinlikte. . Bora Temel ve Hasan Sağ’ın yönettiği, Özlem Önder’in yazdığı filmde Kovanlık Mahallesi sakinleri ve proje ekibi yer aldı. 20 dakikalık kısa film, ev işlerinden bahçeciliğe kadar her şeyin kadınlar tarafından yapıldığı bir köyde kadın erkek eşitliğinin sağlanmasını anlatıyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü prömiyerinin ardından Fulya Ölmez Zorlu’nun solist olarak katılacağı “Kadının Sesine Değer Şarkılar” konseriyle sona erecek.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye bünyesinde Kadın ve Aile Müdürlüğü’nün kurulması ile başta kadına yönelik şiddetin önlenmesi olmak üzere alanda birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Belediye Başkanı Uysal, özel işlerin yanı sıra yaşlı, engelliler gibi gruplara yönelik belediye hizmetlerinin kadınların hayatını bir şekilde olumlu etkilediğini belirterek, “Kadın hakları alanındaki mücadelemiz her zaman devam edecek, yaptığımızın bilincinde olarak biraz. “

KATILIM İÇİN KAYIT

Cumhurbaşkanı Uysal, 25 Kasım Çarşamba günü düzenlenecek etkinliğe katılmak isteyenlerin covid-19 salgını nedeniyle 444 80 07 Turunç Masa çağrı merkezinden kayıt yaptırmaları gerektiğini de hatırlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here