Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin 4’üncü şubesi, Erenköy Mahallesi’ne yapıldı.

Nasreddin Hoca Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin 4’üncü şubesi, Erenköy Mahallesi’ne yapıldı.

Kepez Belediyesi, Erenköy Mahallesi’ne de emlak ve imar sorunlarını çözdüğü, modern yapılaşmanın önünü açtığı, yollarını yenilediği ve yeşil alanlar ürettiği bir kreş hizmeti de getirdi.

Kaliteli ve güvenli okul öncesi eğitimi ile dikkat çeken Kepez Belediyesi Nasreddin Hoca Gündüz Kreş ve Anaokulu 4. şubesi Erenköy Mahallesi’nde inşa edildi.
Ahmet Vefik Paşa Caddesi üzerinde belediyeye ait 420 m2 tek katlı binanın tadilatı tamamlandı. Çalışan annelere ve okul öncesi eğitime katkı sağlayacak olan kreş, iç döşemesinin ardından çocukların hizmetine sunulacak.

Belediyenin kreş sayısı 5’e ulaştı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de kreş binasını gezerek incelemelerde bulundu.
Başkan Tütüncü yaptığı açıklamada, Nasreddin Hoca Kreş ve Kreş şube sayısını 5’e çıkardıklarını belirterek, “Kreşlerimiz Teomanpaşa, Özgürlük ve Ahatlı semtlerinde aktif olarak hizmet veriyor. Erenköy ve Teomanpaşa mahallelerindeki anaokullarımızın inşaatı da tamamlanmıştır. “bilgisini paylaştı.

Aile bütçesine katkı sağlayan kreşler

Anaokulunun anne ve çocuklara iyi gelen önemli bir proje olduğuna işaret eden Tütüncü, yaptığı açıklamada, “Erenköy anaokulumuz özellikle çalışan annelere ve okul öncesi eğitime katkı sağlayacak önemli bir tesis olacak. Mahalle fidanlıklarımızın sayısını artırmak için çalışıyoruz. Kreşlerimizde çocuklarımıza nitelikli okul öncesi eğitim veriyoruz. Ayrıca bu eğitimi kasaba halkına benzerlerine kıyasla neredeyse üçte biri fiyatına sunuyoruz. Bu anlamda kreşlerimiz de aile bütçesine katkı sağlıyor. Kreşlerimizin özellikle çalışan annelerimiz için yaygınlaşması sevindirici. Günlük bakım merkezlerimizin sayısını artırmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Erenköy Anaokulu çalışan annelere iyi gelecek

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Erenköy Nasreddin Hoca Kreş ve Anaokulunu Ocak 2021’de eğitime açacaklarını belirterek, “Erenköy ve çevre mahallelerde çalışan anne ve çocukları bu anaokulundan yararlanacak ve bulduk diyecekler. tam olarak aradığımız şey. Bu bizi mutlu edecek. Kreş mahallemize iyi şanslar. “açıklamasını tamamladı.

120 öğrenci kapasiteli Erenköy Anaokulu

420 m2 tek katlı kreş binasının yanına 60 m2 kafeterya inşa edildi. Anaokulunun öğrenci kapasitesi 120, ders sayısı ise 6 olacak. Kapalı ve açık oyun alanları ve çok amaçlı salonu bulunan kreşin ayrıca çınar ağaçları ve mini süs havuzundan oluşan bahçesi de bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here