3. Etap Raylı Sistem çalışmalarında son durum…

3. Etap Raylı Sistem çalışmalarında son durum...

Büyükşehir Belediyesi’nin Varsak’ı şehir merkezine otogar, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile şehir içi toplu taşımaya büyük kolaylık sağlayarak bağlayacak olan 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde Konyaaltı Meteoroloji Kavşağı’ndan başlayarak tüm aşamalarda çalışmalar devam ediyor. Otogar Kavşağı. .

DUMLUPINAR’DAN MÜZEYE RAYLAR BAĞLI

Büyükşehir Belediyesi 3. Etap Raylı Sistem çalışmaları kapsamında Tarık Akıltopu Caddesi ile Sakıp Sabancı Bulvarı (Falez Kavşağı) kesişme noktasında ray montaj çalışmaları başladı. Konyaaltı Meteoroloji Kavşağı ile Müze Kavşağı arasında ray imalatı devam ederken, Falez Kavşağına kadar olan bölümde ray imalatı tamamlandı. Çalışmaların başladığı Falez Kavşağı’nda ana hub’ın bulunduğu bölgedeki çalışmaların ray ve asfalt imalatları ile Aralık ayının ilk haftasına kadar tamamlanması hedefleniyor. Falez Kavşağı’nda çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte raylar, ASAT Genel Müdürlüğü binası önündeki tünel girişinden Müze Kavşağına kadar kesintisiz olarak bağlanacak.

OTOGAR SAHASINDA HUMMA İLE ÇALIŞMAK

Yetkililer, Falez Kavşağından Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kavşağına kadar olan bölümde raylardaki dolgu beton işlemlerinin tamamlanması sırasında parke imalatına başlandığını, güzergah üzerinde bulunan istasyonların ince işler bitmek üzere olduğunu bildirdi.

Proje kapsamında Otogar alanına kadar olan bölümde tüm çalışmaların tamamlandığı, tramvay güzergahındaki üst geçitlerdeki asansör ekipmanlarının montajına başlanacağı belirtildi. Dumlupınar Bulvarı otogar kavşağının merkezindeki alanda kazı devam ediyor. Batı İstasyonu’nun platform katındaki çalışmalar sona ererken, iki katlı otoparkın üretimi devam ediyor. Platform ve yolcu katında ince işler başladı. Batı İstasyonundan 1. Etap’a yaya bağlantı tüneli kazısı tamamlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here