Muratpaşa Belediyesi yeni yasakları açıkladı…

Muratpaşa Belediyesi yeni yasakları açıkladı...

Muratpaşa Belediyesi’nde covid-19 salgınında vaka sayısının artması nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan genelge uyarınca alınacak tedbirler belirlendi.

KAFELERDE GELİN VE HİZMET SATIN ALIN

Yapılan değerlendirme sonucunda Başkan Uysal, 21 Kasım Cumartesi gününden itibaren Dağ Tarafı’nda 10.00 – 20.00 saatleri arasında, Erdal İnönü ve Ziya Gökalp şehir parklarında bulunan Deniz Yüzü kafelerinde al-teslim hizmetine başlanacağını söyledi. Başkan Uysal ayrıca, genelgede belirtildiği üzere, uçurum şeridinde yer alan Engelsiz Kafe ve Adalya Kafe’de hizmetin Cuma günü saat 20.00 itibariyle durdurulacağını belirtti.

YÜZ YÜZE EĞİTİM SONA ERDİ

Başkan Uysal, Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitimle eğitim faaliyetlerinin devam edeceğini açıklamasına bağlı olarak kısa adı MURGEM olan Muratpaşa Gençlik Eğitim Merkezi ve 3 mahalledeki destek eğitim kurs merkezlerinde yüz yüze eğitimin durdurulduğunu belirtti. 31 Aralık’a kadar. Tüm kurs ve eğitim merkezlerinin uzaktan eğitim modeli altyapısına sahip olduğunu belirten Başkan Uysal, “Gerekirse uzaktan online eğitime başlayabiliriz” dedi.

OUTDOOR SABAH SPORLARI

Ayrıca Sağlıklı Muratpaşa Hareketi kapsamında park ve meydan gibi açık alanlarda düzenlenen pilates, aerobik ve yoga kursları dışında tüm sonbahar spor okulu kursları ile mahallede temel bisiklet eğitimleri de iptal edildi.

ÇOK BOYUTLU SAVAŞ

Kepez Belediyesi olarak Covidien-19 olarak Türkiye’de toplumun ihtiyaçlarına göre şekillenen bir süreçte salgınla mücadele başladığını belirten Başkan Uysal, henüz resmi vaka olmadığını açıkladı:

“Halkımız maskeye ulaşmada büyük sorunlar yaşarken, Muratpaşa’da kapı kapı dolaşıp komşularımıza 891 bin yıkanabilir maske teslim ettik. 60 binin üzerinde vizör yüz maskesi üreterek başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teslim ettik. Sosyal mesafeli banklar üreterek salgına dayanıklı şehirler oluşturmak için öncü çalışmalar gerçekleştirdik. Dezenfeksiyon çalışmaları yaptık. Evde Bakım Hizmetimizden birini güçlendirerek ihtiyacı olan her komşuya ulaşmaya çalıştık. Her zaman olduğu gibi aşevi kapasitemizi artırarak komşularımızla yan yana olduk. İnternet üzerinden hayata geçirdiğimiz Komşu Dayanışma Sistemi ile gerçek bir sosyal dayanışma oluşturduk.

Uçurum plajlarını maske – sosyal mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde açtıklarını, normalleşme adımlarının atıldığı yaz döneminde yeniden kültür sanat faaliyetlerine başladıklarını ve eğitim kurumları açtıklarını hatırlatan Başkan Uysal, “Maalesef sahnede. Salgının, önlemin dışarı çıkmasıyla ilgili bir dizi kısıtlama yeniden gündeme geldi. Muratpaşa Belediyesi olarak bu önlemlere göre kendimizi yeniden düzenlerken salgının ilk gününden itibaren sürdürdüğümüz çalışmalar aralıksız devam edecek ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here