Büyükşehir mezarlıklara yeni defin alanları açıyor

Büyükşehir mezarlıklara yeni defin alanları açıyor

Kumluca Ortaköy Mezarlığı’nda ilave saha çalışması …

Antalya Büyükşehir Belediyesi, mevcut mezar alanlarının yetersiz kaldığı mezarlıklarda yeni mezar alanlarının artırılması için çalışmalarını sürdürüyor. Serik’in ardından Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Mezarlık Şubesi’ne bağlı ekipler, Kumluca Ortaköy Mahallesi Ortaköy Mezarlığı’nda ek bir site açmaya ve düzenlemeye başladı.

26 HESAP ALANI KULLANILACAK

Büyükşehir ekipleri cenaze törenlerinin yapılamadığı dik ve sarp arazide iş makineleri ile çalışarak yeni mezar yerleri açıyor. Ekiplerin bu çalışması ile 16 dönümlük yeni bir kullanım alanı açılması ve toplam 26 dönüm mezarlığın kullanıma açılması hedeflenmektedir.

ÜLKE MUHTAR’DAN TEŞEKKÜRLER

Ortaköy Mahallesi Muhtarı Halime Kaya, “Mahallemizdeki tek mezarlık olan Ortaköy mezarlığımızın kullanılabilir alanları neredeyse dolu ve yetersizdi. Bu durumu yetkililerimize bildirdim. En kısa sürede geri dönen çalışma başladı. Çalışma sonrası mezarlığımızın kapasitesi 2,5 kat artacaktır. Ayrıca mezarlığımıza erişimi kolaylaştırmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir yol açılacaktır. Başkanım Muhittin Böcek ve ekibine bu özverili çalışma için kendim ve mahallem adına teşekkür ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here