Çıplaklı'nın imar sorununa çözüm geldi.

Çıplaklı

Alanya Belediyesi’nin 2021 bütçesi, Kasım ayında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin İlerleme Kurulu’nda oybirliği ile kabul edildi ve 509 Milyon Lira oldu. Bu bütçe aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediyesi ilçe belediyeleri arasında en büyüğü idi. 2014 yılında Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında başlayan hizmet dönemi büyümeye devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı belediyeler arasındaki tabloya bakıldığında Alanya Belediyesi, 2020 bütçesinde olduğu gibi 2021 bütçesiyle yine zirvede yer aldı.

ÇIPLAKLI’NIN İMAR SORUNU KALICI OLARAK ÇÖZÜLÜYOR

Hızlı ve aktif bir şekilde yapımına devam eden Alanya Belediyesi Çıplak Mahallesinde kontrollü yapılaşmanın temelini oluşturacak imar planı sorunsuz bir şekilde devam edecek. Bugün yapılan Büyükşehir Meclisi’nde askıya alma sürecinde yapılan itirazların reddedilmesi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin meclis kararını Alanya Belediyesi’ne bildirmesinin ardından imar ve bayındırlık hizmetleri kaldığı yerden devam edecek.

YÜCEL: “VERİMLİ BELEDİYECİLİK ÖDÜLÜNÜ ALIYORUZ”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamayla, “verimli belediyecilik” ilkelerinin kendilerini zirveye taşıdığını söylerken, bütçede birinci olduklarını vurguladı. Başkan Yücel; “Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar neticesinde bu yıl 509 milyon TL’lik bütçemizle yeniden rekor kırdık. Göreve başladığımız günden bu yana sürdürdüğümüz ve devam ettirdiğimiz Alanya Belediyesi bütçemiz, Bugün itibariyle Antalya bölgesinin en büyük bütçesi. Verimli belediyeciliğimiz bizi her alanda zirveye taşımaya devam ediyor. Katkıda bulunanlara şükranlarımı sunuyorum. “dedi.

YÜCEL: “KONTROLLÜ YAPININ TEMELİ OLACAK”

Askıya alma sürecinde itirazla kesintiye uğrayan ancak bugün alınan kararla hizmetlerinin kaldığı yerden devam edeceğini açıklayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Ekibimizin Çıplak Mahallemiz için hazırladığı 1/1000 ölçekli İmar Planı, Eylül ayında Alanya ve Antalya Büyükşehir Meclisleri tarafından geçildi. Ancak askı süresi içerisinde yapılan itirazlar nedeniyle süreç uzatılsa bile mevcut Büyükşehir Meclisimizde alınan ret kararı ile hizmetlerimiz kaldığı yerden devam edecektir. Bu kararla Kalkınma Planımız uygun görüldü ve herhangi bir engel kalmadı. Bu imar planı ile hızla inşaatı devam eden Çıplak Mahallemizde kontrollü yapılaşmanın temelini oluşturuyoruz. Alanya’mıza ve Çıplak Mahallemize bol şans. ” dedim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here