Mehmet Hacıarifoğlu'nun sahte belge iddiasını bakanlık yalanladı…

Mehmet Hacıarifoğlu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastaneyi kapatma kararı hukuka aykırı olurken, bakanlık belgenin doğru olduğunu açıkladı.

Mehmet Hacıarifoğlu’nun ‘Bu makale sahtedir ve belgeyi düzenleyenler hakkında gerekli incelemeleri yapmak üzere teftiş kurulumuz görevlendirilmiştir. ”

İşte gönderi:

“Kamu duyurusu

Başkanımız Muhittin Böcek’in benim için görevine son verdiği noktada çeşitli sosyal medya platformlarında sahte bir yazı paylaşıldı. Bu makale sahtedir ve belgenin yazarları hakkında gerekli incelemeleri yapmak üzere teftiş kurulumuz görevlendirilmiştir. Antalya Bşb’de huzur ve sükunet atmosferini sahte mektuplarla bozmaya çalışanlar hakkında gerekli tüm idari işlemler bir an önce tereddüt etmeden uygulanacaktır.

Bunu vurgulamak isterim; Başkanın iradesini yıkmak için sandalyeden kalkmıyorum, aksine herkesin bildiği başkanın iradesini korumak için bu koltuktayım. Çünkü başkan vekaletimi verdi ve başkanımızın vekaletnameyi sahibine iade etmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Bazı çıkar gruplarının, belediye başkanının iradesini sahte belgelerle zedeleyerek belediyeyi ele geçirmesine izin vermeyeceğim. Yukarıda belirtilen belgenin şekli ve içeriği bakımından doğru olup olmadığını görmek için teftiş kuruluna soruşturma emri verdim. Müfettişin raporuna göre gerekli prosedürleri oluşturacağım.

Sayın Cumhurbaşkanı, Vakfın gerçek sahibi Muhittin Böcek’in bana verdiği güveni geri almasına kadar görevimi yerine getirme görevimin başında olduğumu Antalya kamuoyuna duyuruyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here