Antalya'da zaman durdu…

Antalya

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Anma programında Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası önünde Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Belediye Başkan Danışmanları, Genel Sekreter Yardımcısı, Daire Başkanları ve personel katıldı.

Toplumsal mesafeye dikkat edilerek düzenlenen tören, Atatürk Anıtı’na çelenk takdimiyle başladı. Çelenk sunumunun ardından saat 09.05’te Atatürk’ün manevi huzurunda siren sesiyle 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından İstiklal Marşımız okundu.

Atatürk sergisi ziyaret edildi

Törenin ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz ve Ramazan Demir ve Daire Başkanları ile Antalya’da Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Atatürk fotoğraflarından oluşan sergiyi ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Fuayesi.

KEPEZ’DE BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK SAYGIYLA KOMUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti Kepez Belediyesi, Sonsuzluğun Büyük Önderi’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e 82. saygı ve minnettarlık anı anılıyor.

Ulu Önder Atatürk, ebediyete geçişinin 82. yılında Kepez’de saygıyla anıldı. Kepez Belediyesi bahçesinde düzenlenen “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni” ne Başkan Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim yöneticileri ve belediye çalışanları katıldı. Ulu Önder Atatürk’ün vefat ettiği 09.05’te sirenler çaldı ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Kepez Belediyesi Polis ekiplerinin araçlarının sirenleri ile başlayan anma töreninde bayraklar ikiye indirildi. Saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete geçişinin 82. yıldönümünde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 10 Kasım tarihi bizim için önemli bir fırsattır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, mücadele ruhu ve eserleri, bugünlerde ortaya çıkan bağımsızlık mücadelemizin ruhu, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması ve hedeflerine ulaşması için bize güç veriyor.Tüm kahramanlarımıza bir kez daha rahmet ve minnettarlıkla anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte memleketimiz için şehit ve gazi olan ”dedi.

MURATPAŞA’DA HAYAT DURDU

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğu Önderliğimiz Kepez Belediyesi’ne atıfta bulunarak saati 09.05’te durdurmuştu.

Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümünde Muratpaşa sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anılıyor. Hizmet binasından Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’na inen Muratpaşa Belediyesi çalışanları, saat 09.05’te sirenler ve kornalar çalmaya başladı. Duygu dolu anların yaşandığı törende, belediye çalışanlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı’nın Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktığı törene, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal ve vatandaşlar da katıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katıldı.

KONYAALTI BELEDİYESİ ATA TAAHHÜDÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. kuruluş yıldönümüne sevk edilen sonsuzluk Kepez Belediyesi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 82. kuruluş yıldönümünü anmak için ebediyen törenlerle anıldı. Konyaaltı Belediyesi, anma etkinlikleri kapsamında Belediye Hizmet Binası önünde tören düzenledi. Törene Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, belediye başkan yardımcıları, müdürler ve belediye personeli katıldı. Saat 08.45’te çelenk takdimiyle başlayan tören, 09.05’te Atatürk büstü önünde 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile devam etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Kepez Belediye Başkanı Esen burada yaptığı konuşmada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü çağırdı.

Sapmayacağız

Semih Esen, “Ülkemizin düşmandan kurtuluşunda göstermiş olduğunuz askeri dehadan sonra, ülkemizi modern mutlu ve zengin bir ülke yapma yolunda gösterdiğiniz siyasi dehanın ardından bugün manevi varlığınızda toplanan nesilleriz. Belediye başkanlığından sokağın temizliğine kadar ne iş yaparsak yapalım sorumluluk ve memleket sevgisi ile görevimizi yapmaya devam edeceğiz, memleket sevgisi ve halkımızın mutluluğu için sonuna kadar her kuruş. ”Onun hesabını şeffaf bir şekilde kullanmaya devam edeceğiz. Asla onun yolundan sapmayacağız. Ölümünün 82. yılında, anın halası ve ilkeleriniz bizde tazedir. Sonsuza dek gitmeyeceğimize söz vererek sizi merhamet, saygı ve minnetle anıyorum. “

Fotoğraflı “Atatürk” sergisi

Anma etkinlikleri fuaye alanında sergiyle devam etti. Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı’ndan çekilmiş çok özel Atatürk fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışını Cumhurbaşkanı Semih Esen yaptı. Kronolojik sırayla düzenlenen fotoğrafların bu açıdan tarihi bir dönemi anlattığını belirten Başkan Esen, bu fotoğrafların bundan sonra Konyaaltı Belediyesi arşivinde tutulacağını belirtti. Kendileriyle birlikte sergiyi gezen Semih Esen, serginin 15 Kasım Pazar gününe kadar açık kalacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here