Cemil Meriç Kitaplığı’na 1400 kitap daha bağışlandı

Cemil Meriç Kitaplığı’na 1400 kitap daha bağışlandı

Cemil Meriç Kütüphanesi’ne kitap bağışları devam ediyor. Eski Dokuma Fabrikasına enerji sağlayan modası geçmiş trafo binası restore edilerek kütüphaneye dönüştürülen Cemil Meriç Kütüphanesi için Kepez Belediyesi tarafından başlatılan kitap kampanyası Antalyalılardan destek alıyor. Cengiz Kaya, kişisel kütüphanesinden yıllardır topladığı nadir eserleri Cemil Meriç Kütüphanesi’ne bağışladı. Kaya, kütüphanesindeki 1400’ün üzerinde kitabı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye teslim etti. Belediye toplantı salonunda sıralanan kitapları inceleyen Başkan Tütüncü, “Antalyalı kitap kurtları kampanyamıza kitap bağışlamaya devam ediyor. Katkıları ile çok istisnai bir koleksiyon oluşturuluyor ve bundan dolayı çok mutluyuz. ” dedim.

Kütüphanede 10 bin kitap olacak

Cengiz Kaya’nın Cemil Meriç Kütüphanesi’ne 1400’den fazla kitap bağışladığını belirten Tütüncü, “Cemil Bey, hayatı boyunca satın aldığı, okuduğu kütüphaneye yerleştirdiği ve anılarını topladığı kitapları bizimle paylaştı. Bu koleksiyonda edebiyattan kişisel gelişime, tarihten ansiklopedilere bir döneme damgasını vuran birçok kitap var. Bu koleksiyonla Cemil Meriç Kütüphanemizde Antalya’daki kitap kurtları için bir koleksiyon hazırlayıp güzel bir kütüphane oluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. İnşallah on binlerce kitaptan oluşan güzel bir koleksiyonu kitap arkadaşlarımızın desteği ile şehrimize getireceğiz. DokumaPark’a hayat veren çok önemli bir çalışmayı daha bir araya getiriyoruz. 7 gün 24 saat açık olacak kütüphanemize değerli kitaplarını bağışlayan Cengiz Kaya’ya teşekkür ederim. ” O konuştu.

Kepez için güzel bir kütüphane

Cemil Meriç Kütüphanesi’ne kişisel kütüphanesinde bulunan 1400’den fazla kitabı bağışlayan Cengiz Kaya da mutluluğunu dile getirdi. Kaya, “Bu kütüphane, gençlerin yararlanabileceği güzel kitaplardan oluşan bir müze olacak. Çok mutluyum. Çok teşekkür ederim. Bu duyguyu bana hissettirdiği için başkanımıza çok teşekkür ederim ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here