Balık Pazarı ile Organik Pazara start verildi

Balık Pazarı ile Organik Pazara start verildi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, üçüncü dönem için söz verdiği 123 projeden biri olan Kepez Balık Pazarı ve Organik Market’i ilçesine getiriyor. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından yüklenici firmaya Kepez Balık Pazarı ve Organik Pazar kurulacağı alanın yer teslimi yapıldı.

Şehrin sakinleri için önemli bir buluşma noktası olacak çalışma, Fabrikalar Mahallesi’ndeki eski Dokuma Fabrikası kampüsünün arkasında üretilen 12.500 m2 belediye hizmet alanı üzerine inşa ediliyor. Restoranlar, satış bankoları, kafeler, otoparklar ve mescitten oluşan Kepez Balık Pazarı ve Organik Pazar projesi balıksırtı mimarisiyle de dikkat çekiyor.

Tütüncü şantiyeyi gezdi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de saha teslimi sözleşmesi yapılan işin şantiyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Tütüncü, müteahhit firma temsilcilerinden mimari plan hakkında proje hakkında bilgi aldı.

Tütüncü yaptığı açıklamada, “Halkımızın kaliteli balığı daha ucuza alıp daha çok balık tüketmesi için balıkçı pazarını kuruyoruz” dedi. dedim.

Uygun fiyata kaliteli balık

Çarşıyı şehir sakinlerinin hayatını kolaylaştıran bir nokta olarak tasarladıklarını belirten Tütüncü, yaptığı açıklamada, “Proje çalışmalarımıza başladığımızda geniş bir alanı daha işlevsel bir şekilde kullanmak ve organik ürünler pazarı eklemek istedik. buraya. Proje için Dokuma Parkının hemen arkasına Fabrikalar Mahallesi’nde 12 bin 500 metrekare arsa yaptık. Ürettiğimiz belediye hizmet alanı üzerinde Kepez Balık Pazarı ve Organik Pazar kuruyoruz. Çarşı çevresinde alışveriş merkezleri var. Çarşı bu alışveriş merkezlerine gelenlere ve esnaflara hitap eden bir yer olacak. Burada hem esnaf hem de şehir kazanacak. Bu çarşı, vatandaşlarımızın kaliteli balıkları ucuza yediği için daha fazla balık tüketme alışkanlığına katkı sağlayacaktır. “

Bu iş Antalya’ya iyi gelecek

Önümüzdeki günlerde çarşının resmi temel atma törenini yapacaklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Güzel bir iş çıkardığımız için çok mutluyuz. Çünkü iş için şehrin tam merkezinde 12.500 metrekarelik bir belediye hizmet alanı üretmek kolay olmadı. Bu pazar hepimize hayırlı olacak bir iştir. Hepimiz projeden büyük fayda göreceğiz. Daha çok balık tüketeceğiz. Daha iyi bir ortamda balık alacağız. Esnafımız daha çok para kazanacak. Hafta sonu DokumaPark’taki alışveriş merkezlerine ve etkinliklerimize ciddi bir kalabalık geliyor. Çarşımız bu izleyicinin farklı bir ortamda buluşmasını ve güzel vakit geçirmesini sağlayacak bir eser olacaktır. Önümüzdeki günlerde pazarımızın temelini atacağız. Kısa sürede inşaatını tamamlayacağız. Ardından açılış kurdelesini kesip çarşıda şehrin tadını çıkaracağız. “açıklamasını tamamladı.

Balık sırtında mimari

Çarşının mimarisi de özel olarak hazırlandı. Balıkkılçığı benzeri bir mimari üsluba sahip olan çarşının dekorasyonunda çini sanatı da kullanılacak. 5 bin 467 metrekare inşaat alanından oluşan balıkçı pazarında çeşitli büyüklükte 6 balıkçı restoranı, 1 cafe, 1 a la carte restoran ve 6 balık satış tezgahı yer alacak. Organik Market, çeşitli büyüklüklerde 18 mağaza ve 18 satış tezgahına sahip olacak. Antalyalıların önemli buluşma noktası olacak çarşı, 7 bin m2 otopark ve 105 m2 camiye hizmet verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here