Vali Yazıcı: ” Salgında en kötüyü geride bıraktık”

Vali Yazıcı:  Salgında en kötüyü geride bıraktık

Salgınla mücadelede en kötüsünü Antalya’nın geride bıraktığını belirten Vali Yazıcı; “Antalya olarak pandemide en kötüsünü geride bıraktık. Umarım halkımızın da desteğiyle önümüzdeki dönemde vaka sayılarımız azalmaya devam eder. “
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya’nın en önemli turizm destinasyonlarından Kemer İlçesi’nde incelemelerde bulundu ve şehit ailelerini ziyaret etti. Vali Yazıcı temaslarına Kemer Kaymakamlığını ziyaret ederek başladı. Kaymakam Murtaza Dayanç ve kurum yöneticileri ile ilçenin eğitim altyapısı, sosyo-kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık sorunları ve pandemi sürecinde alınan önlemler değerlendirildi.

“Size hizmet edilmesini istediğiniz şekilde sunun”
Vali Yazıcı toplantıda kurum yetkililerine seslendi; “Bugün en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Kemer ilçesindeyiz. Kamu çalışanları olarak hızlı ve sonuç odaklı çözümler geliştirmek ilk önceliğimiz olmalıdır. Vatandaşlarımıza hizmet edilmesini istediğimiz şekilde hizmet etmeliyiz. ” dedim.

İdyros Antik Kenti turizm ekonomisine katkı sağlayacak
İdyros Antik Kenti’ni turizme kazandırmanın önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı; “Denize yakınlığı nedeniyle Akdeniz ticareti yapan denizcilerin uğrak noktası olarak kabul edilen bir şehir. İdyros Antik Kenti’nin Kemer ilçesinin merkezinde olması turizm açısından bir avantaj. İdyros Antik Kenti’ni hızla turizme kazandırın. Bölgedeki esnafımıza katkı sağlayacağını düşünüyorum. “dedi.

Salgında en kötüsünü geride bıraktık
Salgınla mücadelede en kötüsünü Antalya’nın geride bıraktığını belirten Vali Yazıcı; “Antalya olarak pandemide en kötüsünü geride bıraktık. İnşallah önümüzdeki dönemde halkımızın desteği ile vaka sayılarımız azalmaya devam edecek. Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kemer’de en büyük görevimiz, şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimize örnek olarak Maske – Mesafe – Temizlik kurallarına uymaktır. ” O konuştu.

Turizmde Antalya’nın incisi Kemer
Kemer ilçesinin sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını belirten Vali Yazıcı; “Kemer İlçesi çok önemli doğal güzelliklere ve kültür varlıklarına ev sahipliği yapmaktadır. Deniz, kum ve güneşin yanı sıra ilçenin birçok önemli tarihi ve kültürel değeri olduğunu düşünüyorum ve onları daha da ön plana çıkarmalıyız. Burası antik kentlerle muhteşem bir doğaya sahip. “İfadelerini kullandı.

İnsanlar tatilde kültür ve doğa ile tanışmak ister
Günümüzde insanların tatil anlayışının değiştiğini belirten Vali Yazıcı; “İnsanlar artık gittikleri turizm merkezlerinde bir otelde yemek yemek, içmek ve güneşlenmek istemiyor. İnsanlar kültür, doğa ve gastronomi ile tanışmak istiyor. Bu nedenle sahip olduğumuz bu ve benzeri değerleri mutlaka vurgulamalıyız ”dedi.
Görüşmenin ardından Kemer Belediyesi’ne geçen Vali Yazıcı, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanları tarafından karşılandı. Vali Yazıcı, eserler hakkında Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’ndan bilgi aldı.

Zanaatkarlarımızın bakımı misafirlerimiz için önemlidir
Kemer Liman Caddesi’ndeki esnafı ziyaret eden Vali Yazıcı; “Esnaflarımızın önlemlere uyma konusunda gösterdikleri özen, ilimizi ziyaret eden misafirlerimizin sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Antalya’mız pandemi sürecinde vatandaşları ve esnafları ile birlikte Maske – Mesafe – Temizlik önlemlerini başarıyla uygulamaya devam etmektedir. Esnafımıza bol ve bereketli kazançlar diliyorum. ” dedim.

Şehit aileleri ziyaret etti
Vali Ersin Yazıcı, Kemer’deki soruşturma ve ziyaretlerin ardından 2016 yılında Diyarbakır Sur operasyonunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Serdar Akın ve 2009 yılında Hakkari Yüksekova’da şehit olan Ufuk Şentürk’ün ailelerini ziyaret etti.
Kemer Kaymakamı Murtaza Dayanç ve Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı şehitlerimiz, aileleri ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Şehitlerimizin bize emanetleri
Vali Yazıcı, şehitlerimizin bize emanet ettikleri ailelerinin her zaman yanında olacaklarını, kapılarının şehit ailelerine ve gazilerine her zaman açık olduğunu ifade etti. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlerimizin haklarının asla ödenemeyeceğini belirten Vali Yazıcı, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerlidir. Devletimiz ve milletimiz güveni korumaya devam edecektir. Bugüne kadar olduğu gibi şehitlerimizin. dedi.
Şehitliğin yüce otorite olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, “Türk milletinin bağımsızlığı ve geleceği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri ve yakınları her zaman bu milletin baş tacı olacaktır. şehitlerimiz için bir Fatiha okumak ve taziye ile ailelerini ziyaret etmek istedim.Görevimiz şehidin ailesi ve yakınlarının yanında olmak, şehitlerimizi unutmayacağız, şehitlerimizi unutmayacağız. devletimiz ve milletimiz tüm şehitlerimize hep minnettarım, sabırlar dilerim konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here