Cumhuriyet’in 97.yılına özel sergi

 Cumhuriyet’in 97.yılına özel sergi

Kepez Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşu, ’97. Yıla Özel Cumhuriyet Eserleri Sergisi Kutlanıyor. Kepez Belediyesi himayelerinde, küratörlüğünü Ressam Zübeyde Yavuz’un yaptığı “97. Cumhuriyet Sergisi Açıldı.Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, sanatçılar ve sanatseverler katıldı. serginin DokumaPark’taki Modern Sanatlar Galerisi’nde açılması.

Sanatseverlere kapılarını açan serginin açılışında bu yıl 97 eser konuşarak Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, Türk milletinin unutulmaz bir destanını yazarak kurulan büyük Türkiye Cumhuriyeti 97. Çağımızın ve Cumhuriyet Bayramımızın Kutlu Olsun Bu istisnai günde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman askerlerini ve tarihimizin tüm ölümsüz kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyorum, bu güzel vatanımızı bizim için cennet olarak bıraktılar. Kurtuluş Savaşımızı kazandılar, yeni devletimizi kurdular, Nice bugün Türkiye’ye getirilen zorluklara göğüs gerdi. İnşallah bundan sonra birbirimizi çok sevip, kucaklayarak ülkemizi gelecek hedeflerine birlikte taşıyacağız. diğer sıkı ama sıkı çalışarak. Bu noktada en önemli şey aşk… ”dedi.

Türkiye’den 82 sanatçının 97 eseri

“Aşkımızı büyüten şeylerin başında sanat gelir.” Sözlerine devam ederek sözlerine devam eden Tütüncü, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi;” Sanat bir toplumun can damarlarının en önemlisidir “diyerek bunu bize anlatıyor. Sanatsız bir toplumun birini kaybettiğini söylüyor. Bu hareketle son 6 yıldır böylesine güzel bir Cumhuriyet Sergisi hazırlıyoruz.Her yıl Cumhuriyetimizi kutlamaktan kaçıncı, küratör arkadaşlarımızın çok özel hazırladığı sergilerimizi seçiyoruz. Türkiye … Sergimiz sanatseverlerimizi 2,5 ay ağlatıyor … Bu güzel galeride, 97. yıla özel 82 sanatçımızın 97 eseri sergileniyor. Sergiye katkı sağlayanlara çok teşekkür ederim ”dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ’97’de yaptığı konuşmanın ardından. Sanatçılarla birlikte 97 Yılın Özel Eserinin Cumhuriyet Sergisini açtı. Açılışın ardından Tütüncü ve davetliler küratör Ressam Zübeyde Yavuz eşliğinde sergiyi gezdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here