Canlı heykellerle Kurtuluş Savaşı!

Canlı heykellerle Kurtuluş Savaşı!

Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu, Cumhuriyet Bandosu mobil konserleri ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurduğu etkinlik alanı ile Antalya halkına yaşatmaya devam ediyor. Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyet’in ilanına kadar olan süreci anlatan gazete manşetlerinden oluşan 97. Yıl Cumhuriyet sergisi, vatandaşları adeta bir zamanda yolculuğa çıkarıyor.

CANLI HEYKELLER

Vatandaşlar, etkinlik alanına yerleştirilen artırılmış gerçeklik teknoloji stantlarında Atatürk’ün 3 boyutlu bir görseli ile fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca etkinlik alanında canlı heykel performansları sergilenmektedir. İki sağlık çalışanı ve iki Mehmetçi’nin Kurtuluş Savaşı günlerini anlatan performansları büyük beğeni topluyor. Antalyalılar, ellerinde Türk Bayraklı canlı heykellerle bol bol fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştiriyor.

MOBİL KONSER DENEYİMİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ilçelerde düzenlediği mobil konserler de devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası ile yerel sanatçılardan oluşan Cumhuriyet Orkestrası Serik, Manavgat, Elmalı ve Korkuteli’de konserler verdi. Seyyar aktivite otobüsünün geçtiği yerlerde konsere Türk bayrakları ile eşlik eden her yaştan insan büyük bir coşku yaşadı.

KONSERLER DEVAM EDECEK

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelerde tatil coşkusunu yaşamak için düzenlediği mobil konserler devam edecek. Mobil aktivite otobüsü 28 Ekim Çarşamba günü Muratpaşa ve Konyaaltı’nda vatandaşlarla buluşacak. Cumhuriyet Orkestrası 29 Ekim Perşembe günü saat 18.30-20.30 arasında Demre Noel Baba Meydanında 21.00-00.00 saatleri arasında Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda bir ziyafet heyecanı yaşayacak. Yerel sanatçılardan oluşan grup 11.00-16.00 saatleri arasında İbradı sokaklarında konserler verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here