Kepez'e sıfır atık ödülü.

Kepez

Kepez Belediyesi bir ödül daha aldı. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), “Sıfır Atık Projesi kapsamında belediyeler için Sıfır Atık Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda Kepez Belediyesi serası, atıklardan kompost üretimi gerçekleştiren ‘sera atıklarından bir tehdit değil dost bölge’ projesi ile ödüllendirildi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ankara ATO Congresium’da Ankara ATO Congresium’da düzenlenen Sıfır Atık ve Belediyeler Kongresi ve Ödül Töreni’ne belediyesinin ödülünü Gagauz Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah’tan aldı.

Sera atıkları toprağa hayat veriyor

Tütüncü Kepez Belediye Başkanı Hakan, Türkiye Belediyeler Birliği partisinde düzenlenen Sıfır Atık Projesi ödüllerinin ulusal kapsamında düzenlenen ‘sera atıklarının bir tehdit olmadığını, toprağın projelendirilememesi belediyenin ödüllendirilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Görsel kirliliğe neden olan ve çevreyi kirleten sera atıklarının artık Kepez toprağı için hayati önem taşıdığını belirten Tütüncü, “Çiftçilerimizin en önemli sorunlarından olan sera atıklarından gübre yapmayı başardık ve dağıttık. çiftçilerimize ücretsiz. “Biz çalışırken, Kepez kazanır.”

Kepez Belediyesi olarak atıkların değerlendirilmesini ve ekonomik döngüde tutulmasını sağlayan Sıfır Atık Projesi uygulamalarını yerine getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Başkan Tütüncü, “Bunu hem çevreye duyarlı bir belediyecilik anlayışının ürünü olarak hem de sosyal sorumluluk projelerine değer veren belediye misyonunun desteği. . “Geçmişte çevre kirliliğine neden olan, görüntü kirliliği yaratan ve çiftçilerimizin uğraşmak zorunda kaldığı sera atıkları, artık ekonomiye katma değere dönüşüyor.” Başkan Tütüncü, projede emeği geçen tüm belediye çalışanlarına da teşekkür etti.

Kepez Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlattığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” ne destek vermek amacıyla bugüne kadar ilçede pek çok örnek proje gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here