Yerini ayırt 29 Ekim coşkusunun parçası ol

Yerini ayırt 29 Ekim coşkusunun parçası ol

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü kutlamaları için hazırlıklarını sürdürüyor. Kutlamalar, Çağlayan Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nun yanında yer alan 25 bin metrekarelik bir alanda bu yıl yapılacak. Saat 18: 00’de başlayacak kutlamalarda Tolga Çandar, ardından Dolunay Soysert, Kenan Işık ve Savaş Dinçel gibi Rutkay Aziz’in Atatürk’ü canlandırdığı Cumhuriyet filmi gösterilecek.

YENİDEN BİRLİKTEYİZ

Başkan Ümit Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı pandemi şartlarında gerekli tüm tedbirleri alarak kutlayacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Uysal, kutlamalardan şu şekilde bahsetti:
“Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı maalesef pandemi şartlarında kutlayacağız. Ama kesinlikle kutlayacağız. Bizim için çok önemli. 29 Ekim Perşembe günü saat 18: 00’de Tolga Çandar konserini önce Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nun yanındaki boş alanda arabalarımızdan dinleyecek, ardından Çağlayan mahallemizde izleyeceğiz. Cumhuriyet filmi birlikte.

Kutlamalarda yerinizi alın

Alanın yaklaşık 800 araç kapasiteli olduğuna işaret eden Başkan Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak isteyenlerin 444 80 07 Turunç Masa Çağrı Merkezi’nden araçlarına yer ayırmaları gerektiğini söyledi.

AVENUE KIRMIZI BEYAZ

Muratpaşa Belediyesi, kutlamaların yapılacağı alanda hazırlıklarını sürdürürken, şehrin ana ulaşım akslarından Tekelioğlu Caddesi’ni de Türk ve Atatürk bayraklarıyla süsledi. Tekelioğlu, sokağa bakan daireleri boyunca uzanan bayraklarla bambaşka bir görünüme büründü. Muratpaşa Belediyesi’nin ana hizmet binası da kırmızı beyaz bayraklar ve Atatürk posterleri ile süslenmiştir.

Ayrıca Muratpaşa Belediyesi, bu yılki kutlamaların merkezi olacak Çağlayan’da mahalle sakinlerine ve esnaflara Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri dağıtacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here