Ege Aydan’ın 33’üncü sergisi Türkan Şoray’da

Ege Aydan’ın 33’üncü sergisi Türkan Şoray’da

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Türk sinemasının sultanı’ Türkan Şoray’ın adını taşıyan kültür merkezi, konserinin ardından sinema, dizi, tiyatro oyuncusu ve ressam Ege Aydan’ın 33. kişisel sergisi ile yarın açılışının ikinci yılını kutlayacak Anjelika Akbar. .

Kült yapımlarından Behzat Ç’de Behzat komiseri Şevket’in kardeşini canlandıran Ege Aydan, 1996 yapımı İstanbul Kanatlarımın Altında filminde Hezarfen Ahmed Çelebi rolüyle ‘Suda Kal ‘, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde Antalya’da sanatseverlerle buluşacak.

İbrahim Karaoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı sergi, sanatçıyla “Ege Aydan ve Sanat” söyleşisinin ardından Pazartesi günü saat 14.00’te açılacak. Covid-19 salgını nedeniyle konuşma ve açılış, maskeler ve sosyal mesafe tapanlarına göre yapılacak. Sanatseverlerin söyleşiye ve açılışa katılmak için 350 07 48’e isim vermeleri yeterli olacaktır. 26 Kasım’a kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek sergide, sanatçının 70 kişiyi yakan eserleri yer alıyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, sergi için hazırlanan katalogda önsözünde Ege Aydan’ın çok yönlülüğüne vurgu yaparak, tiyatro ile başlayan serüvenin yönetmenlik, sinema ve dizi oyunculukla devam ettiğini söyledi. Başkan Uysal yazısında şu açıklamaları yaptı:

“Bazı sanatçılar için sanat, hayatı yeniden şekillendirme, onu yeni bir gerçekliğe dönüştürme işidir. Sanatçı Ege Aydan, insanı ve doğayı kendine özgü bir üslupla, kendi sanat diliyle şekillendirerek yansıtıyor. Değerli sanatçımızın bu özel sergisini Türkan Şoray Kültür Merkezimizde sergilemekten gurur duyuyorum. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here