ASSİM’de markalaşıyorlar

ASSİM’de markalaşıyorlar

Antalya Kadın İnisiyatifi Kooperatifi Başkanı Keziban Kaya, kooperatif olarak 2014 yılında kurduklarını söyledi. Kuruluşundan bir yıl sonra Muratpaşa Belediyesi ile çalışmaya başladıklarını belirten Kaya, yer alan Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’nde üretim için yer verildiğini söyledi. Belediye’ye bağlı Yeşildere Mahallesi’nde.

Başkan Ümit Uysal’ın kadın kooperatifi olarak güçlenmesinde çok önemli bir desteği olduğunu belirten Kaya, “Kadın kooperatifimiz bugün güçlendiyse Muratpaşa Belediyemiz sayesinde” dedi. Kaya, ASSİM’de açtıkları ev yemekleri dükkanı ile Antalya Kadın Girişimi Kooperatifi olarak farklı bir noktada olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

“ASSIM’de markalaşıyoruz. ASSIM bizim için büyük bir nimet. Özellikle burada olmayı tercih ettik. ASSİM, hemşerilerinden farklı alanlarda faaliyet gösteren onlarca sivil toplum kuruluşunun bir arada olduğu bir yer. Bu anlamda, derneklerde gönüllü olan kadınlarla çalışmak çok uygun. Dükkanımızı burada kiraladık. Ev yemekleri üzerine üretim yapıyoruz. “

Ev aşçı dükkânının kuruluş çalışmalarına Mart’tan önce başladıklarını, ancak covid-19 salgını ortaya çıktığında açılışı ertelemek zorunda kaldıklarını anlatan Kaya, “Bu dönemde stok yaptık. Boşta değildik. Şimdi onları satışa sunuyoruz ”dedi. Kaya, ev yemeklerinin yanı sıra sirke, karadut pekmezi ve nar ekşisi gibi el yapımı ürünler de sattıklarını belirtti. Antalya Kadın Girişimi Kooperatifi olarak en çok bilinen ürünlerin “Portakal” dedikleri kurabiyeler olduğunu belirten Kaya, mağazaya gelenlerin sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here