LÖSEV et desteği devam ediyor!

LÖSEV et desteği devam ediyor!

Hepimiz sağlıklı bir yaşamın sağlıklı beslenme ile mümkün olduğunu biliyoruz. Peki, sağlığımızı kaybettiğimizde eski sağlığımıza kavuşmanın en önemli adımlarından birinin sağlıklı beslenme olduğunu biliyor muyuz? Sağlıklı besin zincirinin halkalarından biri olan protein, özellikle lösemi-kanser tedavilerinde hayati öneme sahiptir. Çalışmalar, proteinin kansere yönelik kemoterapiye direnç, radyoterapi ve ameliyatın neden olduğu yan etkiler, hasarlı hücrelerin iyileşmesi ve enfeksiyondan korunma gibi iyileşmeyi sağlayacak birçok işlev için önemini ortaya koymaktadır. Öte yandan yetersiz protein alımı; Hastalığın iyileşmesini yavaşlatarak vücudun enfeksiyonlara karşı direncini azaltır. Bu nedenle kanser tedavisi gören hastaların sağlıklı insanlara göre yüzde 50 daha fazla proteine ​​ihtiyacı olduğu biliniyor.

LÖSEV ET DESTEĞİ MANAVGAT DAĞITIMI İLE DEVAM EDİYOR

LÖSEV Et Desteği’nden her yıl on binlerce hasta ve ailesi yararlanıyor. Geçtiğimiz yıl 26.620 hasta ve yakınları, LÖSEV et desteğinden, vakumlu ambalajlarda taze et ve LÖSEV Et Kartı ile büyük marketlerde yüksek kaliteli et ve ürünlere hijyenik koşullarda ulaşma fırsatı buldu. Kurban Bayramı’ndan bu yana çok kısa sürede 14 bin hastaya et yardımı ulaştırıldı. LÖSEV’in hedefi, 2021 Kurban Bayramı’na kadar bu sayıyı 81 bine çıkarmak. Geçen gün Antalya’nın Manavgat ilçesinde et ve et ürünleri dağıtımında LÖSEV’e kayıtlı hastalara ve ailelerine et ve et ürünleri ikram edildi. Hastalar ve aileleri, LÖSEV’e bağış yapan hayırseverlere dualarla teşekkürlerini iletti.

Hem Çocuk Hem Yetişkin Kanser Hastaları Fayda Sağlayabilir

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve gelirin altında olan ve buzdolabına kırmızı et koymakta zorluk çeken ailelerden oluşuyor. Yetişkin kanserli yetişkinlerin ekonomik yoksunluğunun çok daha kritik düzeyde olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı’nda vekâleten kurban bağışlarından elde edilen et ve et ürünlerini ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını 81’e getirme kararlılığındadır. bin hane.

Eğer kanserin maddi girdabında iseniz LÖSEV’e www.losev.org.tr veya 0242 999 78 08 numaralı telefondan Antalya irtibat büromuzla iletişime geçerek maddi, manevi ve sosyal destekten yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here