Göz çevresi estetiğinde Plexr Lazer!

Göz çevresi estetiğinde Plexr Lazer!

Erten, “Göz kapaklarınız ne kadar yorgun düşerse, düşük göz kapakları da sizi yorgun hissettiriyor. Estetik görünümün yanı sıra daha canlı ve enerjik hissetmek istiyorsanız ama ameliyattan korkuyorsanız ameliyatsız göz çevresi estetiği tam size göre. … “

• Göz çevresi estetiğinde kullanılan Plexr lazer yöntemi nedir?

Plexr lazer ameliyatsız, eksiz, yara izi bırakmayan göz çevresi estetiği olarak adlandırılabilir ancak aslında oldukça geniş bir yöntemdir. Özellikle göz kapağı estetiğinde cildin elastikiyetini kaybettiği kırışıklıklarda kullanılır. Göz çevresindeki kazayağı kırışıklıkları, kulak önündeki çizgiler, cilt fazlalığından dolayı alt kapak sarkmaları, dudaklardaki barkod çizgileri gibi cildin esnekliğini kaybettiği her türlü kırışıklık ve çizgide kullanabiliriz. Ayrıca genellikle üst göz kapağında bulunan deri altı yağ birikimlerini ameliyata gerek kalmadan ortadan kaldırabiliriz.

• Cerrahi müdahale olmadan göz estetiği nasıl yapılır?

Plexr; Plazma enerjisini (maddenin 4. hali) kullanan bir tekniktir. Uygulanacak cilt yüzeyi ile cihaz arasındaki potansiyel fark ile havadaki gazları plazma enerjisine dönüştürür. Yani kullanılan cihaz ile havadaki gazlar yaklaşık 1800 derece yüksek sıcaklıkta iyonize edilir ve deriye yarım milimetreden küçük yıldırım yayları gönderilir. Bu enerji ciltteki lezyonu buharlaştırarak (süblimleştirerek) sorunlu dokuları yok ederken yeni doku oluşum sürecini de başlatır. Bu nedenle müdahale sonrası iz kalmaz.

• Kalıcı bir yöntem mi, düzenli olarak tekrarlanmalı mı?

Bu yöntemde fazla olan doku tamamen buharlaştırılır, geri gelmesi mümkün değildir. Plexr lazer rutin bir yöntem değildir. Cildin kolajen yapısı, beslenme ve uyku düzeni, sıvı tüketimi ve sigara kullanımı gibi faktörler müdahalenin kalıcılığını etkiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here