HES kodu çalışmalarında son durum!

HES kodu çalışmalarında son durum!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında karantina altına alınması gereken vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanmasını önlemek için HES Kod uygulamasına hazırlanıyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ile gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından salgın dönemi için hazırlanan HES kod uygulaması, Antalya’da toplu taşıma hizmetinde kullanılan Antalyakart’a entegre edilecek. Bakanlığın onayı ile HES sorgusu ile kartların üzerine HES kodu tanımlanacak ve toplu ulaşım sağlanacaktır.

GENEL YAYINLANDI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Müdürlüğü, Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı ve Antalya Ulaşım A.Ş. Ateşli bir iş yürütüyor.

BAŞVURU BAŞLIYOR

Genelgeye göre, şehir içi toplu taşıma aracı (otobüs, minibüs, Antray ve nostalji tramvayı) ile yapılan seyahatlerde kullanılan Antalyakart ile Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) arasında gerekli entegrasyon yapılacaktır. uygulama. Biten çalışmalarla birlikte toplu taşıma araçlarında HES kodlu binişler yakında başlayacak.

İHLAL BAKANLIĞA BİLDİRİLECEKTİR

Çalışma tamamlandığında Covid-19 hastalığı tanısı almış riskli vatandaşların HES Kodunu Antalyakart ve Antalya kartlarıyla (izolasyon döneminde) eşleştirmeyen veya temaslı olan kart sahipleri ulaşım araçlarında geçersiz sayılacak. Covid-19 teşhisi konması veya teması nedeniyle tecritte olması gerektiği konusunda bilgilendirilse de, toplu taşıma araçlarını kullandığı tespit edilen kişilerin bilgileri gerekli başvurular için İçişleri Bakanlığı’na bildirilecek. idari yaptırımlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here