Bel ağrıları neden olur?

 Bel ağrıları neden olur?

Ağrı bir semptomdur. Bu bir hastalık değil. Tedavi edilmesi gereken şey ağrı değildir; Ağrının ana nedeni hastalığın ortadan kaldırılması veya onarılmasıdır.

6 haftadan az süren ağrıya Akut Bel Ağrısı denir. Belirli bir aktivite veya travma sonrasında ortaya çıkabilir veya travma geçirebilir. Genellikle ağrı azalır veya tamamen geçebilir. Bir zamanlar şiddetli sırt ağrısı yaşayan kişilerin yaklaşık% 30’u tekrar atak geçirebilir. Ancak kontrol ve bakım altında ise bu tekrar riski en aza indirilebilir. Üç aydan fazla süren bel ağrısına Kronik Bel Ağrısı denir. Mevcut doku bozukluğu ortamdaki sinir uçlarını etkileyerek ağrıya neden olur. Gördüğümüz en yaygın şey, akut ağrı döneminde kolaylıkla baş edebileceğimiz hastalıkların yetersiz ellere yaslanarak kronikleşmesidir.

Bel ağrısını tetikleyen sebepler nelerdir?

Gerçek bir tedavi yapabilmek için ciddi bir uzman hekim muayenesi ve muayeneleri ile gerçek ağrı kaynakları araştırılmalıdır. Fazla kilolu olmak, fıtığa neden olacak kadar ağır kaldırmak veya bel yapılarını zorlamak, işe yaslanmak, uzun süre otururken veya otururken öne doğru eğilerek çalışmak veya ayakta durmak veya aynı pozisyonda uzun süre kalmak, uzun süreli stresli adet dönemleri, aşırı doğum, uygunsuz bir pozisyonda ev işi yapmak ve uzun süre, yani ara vermeden yapmak, cinsel hayatta sırtını korumamak sırt problemlerine neden olur.

Sırt ağrısını önlemek ve bel sağlığını korumak için ne yapılmalı?

En önemli şeyi kaçırıyoruz. Esas olan bel ağrısı olmadan önlem almaktır. Bel ağrısına neden olacak şeyler kesin olduğuna göre, onlara itaat ederek başlamalıyız. Düzgün bakımı yapılmayan araba bizi yolda bırakacak ve gerekli bakım ve korumanın yapılmadığı bel bir gün bu acıyı bizlere yaşatacaktır. Öncelikle obezite yani fazla kilo bel fıtığının veya bel ağrısının önde gelen nedenlerinden biridir. Kilo almadan yaşamayı bir yaşam tarzı haline getirmeliyiz. Sırt ağrımız olduğunda soru ortaya çıkar. Öncelikle bu alanda gerçekten tecrübeli uzman bir doktora başvurmalısınız; Solma prosedürleri ile arızayı kronik hale getirmekten kaçınmalıdır. Altta yatan neden tümör, çok ciddi bir fıtık, omurga kırığı veya bel çıkığı olabileceğinden konuyu iyi tanımayan kişiler, öneriler veya tedavilerle vakit kaybetmemelidir. Genelde hastaların ağrıları altta yatan neden ortadan kalkmış olarak algılanır ve kolayca çözülebilen bir hastalığın çözülmesi daha zor olabilir veya çözülmez hale gelebilir. Bel ağrısının yeterince önemli görülmediği bir gerçektir. Bizim için ciddi sorunlara yol açabileceğinin farkında değil. Halkımızın ağrısız bir şekilde yaşamasını sağlamak ve disk fıtığı gelişimini önceden engellemek mümkündür. Amaç, sorunun altında yatan nedeni ortadan kaldırmak değil, acıyı ortadan kaldırmaktır. Bu ciddi bir hatadır ve hastalarımızı ileride çok büyük sorunlara neden olabilir hale getirir.

Sonuç olarak bel problemi olmayan bir yaşam tarzı benimsenmeli ve bel ağrısı veya fıtık gelişme riski ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır. Acı yaşarsak; Bu konuda çok çalışmış uzman hekimler / hekimler en kısa sürede ve en kolay şekilde aranmalı ve tedavi edilmelidir. Tedavi de başarılı olmanın yolu değildir; Uzman bir doktorun yapacağı yöntemler bunlardır.

Tedavi başarısı için yöntem çıktı! Uzman doktora gidin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here