Kepez’e ‘Hizmet Evi’ geliyor

Kepez’e ‘Hizmet Evi’ geliyor

Kepez Belediyesi, insana dokunan sosyal etkinliklerden biri olan taziye evini Kepez Evi projesi adı altında genişletiyor.

Daha önce Hüsnü Karakaş, Güneş ve Çankaya mahallelerine taziye evleri getiren Kepez Belediyesi, mahalle sakinlerinin sosyal faaliyetlerini daha geniş bir alanda yapabilmeleri için Kepez Evi projesine başladı.

Proje ilk olarak taziye evi talebi olan Şafak Mahallesi’nde yapılmıştır. Kepez Belediye Meclisince onaylanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu ile Şafak Mahallesi’nde Kepez Evi’nin yapılacağı alan oluşturuldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün sözü olan tesis, Ahmet Hamdi Akseki Caddesi üzerindeki yeşil alanda imar revizyonu ile oluşturulan belediye hizmet alanında inşa edilecek.

Başkan Hakan Tütüncü, Şafak Mahallesi Muhtarı Metin Şimşek’i de ziyaret ederek Kepez Evi müjdesini verdi.

Kepez Evi’nin ilki Şafak’ta yapıldı

Antalya’da taziye evi uygulamasını başlatan ilk belediye olduklarına işaret eden Başkan Tütüncü, taziye evlerini artık Kepez Evi projesine dönüştürdüklerini belirterek, “Şafak Mahallemiz için taziye evimiz vardı. Bu sözü tutuyoruz. Taziye evi inşa etmenin yanı sıra bölgeye yerel halkın çeşitli özel günlerde kullanabileceği daha büyük bir tesis getiriyoruz.

Taziye kabul edilen, mahalle toplantıları, çeşitli sosyal etkinlikler, Mevlidlerin yapılabileceği bir yer yapıyoruz. Biz buna Kepez Evi diyoruz. Kepez Evi artık mahallelerde yeni bir uygulama olacak.

Kepez Evi sayısı artacak

Bu uygulamanın ilkini Şafak Mahallemize yapıyoruz. Bu tesisin yönetim ve idaresini mahalle muhtarlarımıza bırakacağız. Muhtarlarımız, Kepez Evi projemiz ile mahallede belediyemizin taziye hizmetlerine devam edecek.

O evin kullanımını da belediyemiz adına mahalle muhtarımız yönetecek. Bu özel ve önemli proje planlandı. İnşallah 2021 yılında Şafak Mahallesi Kepez Evi’ni tamamlayıp mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız.

Şafak Mahallesi’nde başladığımız Kepez Evi projemizi zamanla diğer mahallelerimizde de hayata geçireceğiz. İnsana dokunan bu projenin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. “

Tek katlı betonarme mimaride 620 m2 alan üzerine inşa edilecek Şafak Mahallesi Kepez Evi’nde çok amaçlı salon, mutfak ile bay ve bayan tuvaletleri planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here