Muayene esnasında bunları yapmayın!

Muayene esnasında bunları yapmayın!

Hastalar bazen sorularımızı doğru cevaplamaktan kaçınırlar. Bunun kendi sağlığı olduğunu, doğru cevaplar vermesi gerektiğini söyleyen Dt.Kökdemir, bazen genel sağlık durumları ile ilgili doğrudan hekimleriyle iletişime geçilmesi gerektiğini, genel sağlık hekiminin yazılı onayı ile tedaviye başlandığını sözlerine ekledi. Hastanın şeker seviyesi normal sınırlar içerisinde ise hastaya özel “akıllı hidrofilik implantlar” uygulaması implantın uzun vadeli başarısı için daha doğru olacaktır. Ancak hasta anamnezini alırken ilaçlarını düzenli olarak aldığı için diyabet öyküsünü gizlerse hastaya en ideal implant uygulaması yapılmayacaktır. Bu, implantın uzun vadeli başarısını etkileyecektir.

Anamnez, hastanın tıbbi geçmişidir. Hastanın geçmiş veya mevcut hastalıkları ve alerjik durumları ile ilgili tüm bilgileri içerir.

Dt.Kökdemir, “Anamnez alırken sorduğumuz soruların genel amacı hastanın tedavisini ve sağlığını etkileyebilecek her türlü bilgiye ulaşmak ve bu doğrultuda önlemler alarak en uygun tedaviyi planlamaktır.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here