Antalya'da fırtına! Zarar büyük…

Antalya

Saat 14.00 sıralarında Kumluca’yı etkileyen fırtına narenciye seralarını vuruyor. Fırtınada Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, “Seralarımız bir anda fırtınada rüzgârdan ağır hasar gördü. Dolu nedeniyle seralarımız hasar gördü.” Her şey 10 dakikada bitti. “

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, “13:30 sıralarında bir felaketle karşı karşıya kaldık, bir yandan fırtına narenciyemizi yere döktü ve şiddetli bir kasırga oldu. Şu anda hasar tespit çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Antalya genelinde etkili olan yağmurdan Antalya’nın Finike ilçesi de etkilendi. Finike’de bazı noktalarda hasar meydana gelirken; Ön tespitlere göre cam ve plastik seralar zarar gördü. Bazı mahallelerde ağaçlar devrilirken toptancı olarak yollara sebze kasaları atıldı. Fırtınada bazı evlerin çatıları hasar gördü.

Yağmurda otobüs durağında bekleyen Gülseren Çiçek adlı kadın, fırtına nedeniyle devrilen durağın altında kaldı. Demir profillerin devrilmesi sonucu ağır yaralanan talihsiz kadın hemen hastaneye kaldırılırken; Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. İlçede hava şartlarının normale dönmesi üzerine ekipler kurtarma ve hasar tespit çalışmaları için bölgeye yönlendirildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada şu açıklamalarda bulundu:

“Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatı, polis, sosyal hizmetler, ulaşım planlama ve raylı sistem, fen işleri, sağlık işleri daire başkanlıkları ile ASAT ve Çevre Sağlığı şube müdürlüğüne bağlı ekipler hasarı gidermek için çalışmalara başladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here