Sokak Hayvanları Bakım Evi İnşasına başladı

Sokak Hayvanları Bakım Evi İnşasına başladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in büyük önem verdiği Modern ve yüksek standartlı Sokak Hayvanları Bakım Evi Projesi’nin inşaatına başlandı. Proje ile sokak hayvanlarına verilen hizmetler Antalya’ya yakışır daha modern koşullarda sağlanacaktır. Avrupa standartlarındaki merkez 1162 köpek ve 732 kedi kapasitesine sahip olacak.

84 BİN KARE METRE PROJE ALANI

21 milyon 500 bin TL yatırım değerine sahip proje, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen Kepez Kirişçiler Mahallesi’nde 84 bin metrekare alan üzerinde hayata geçiriliyor. Alanın 42 bin metrekaresi şantiye, 6 bin metrekaresi kapalı alan, kalan alan ise rezerv alanı olarak ayrıldı.

İNŞAAT BAŞLADI

Merkezin inşaat alanı yaklaşık 1150 metre duvarla çevriliydi. İnşaat çalışmalarının kesintisiz devam ettiği projede, klinik binası, güvenlik binası, ön kayıt acil, personel binası, karantina binası, bebek bakım bölümleri, gıda deposu gibi yapıların temel kazıları tamamlanmış olup izolasyon ve betonarme imalat devam ediyor.

Türkiye için model olun

Örnekler; Türkiye, birbirinden bağımsız kedi köpek barınakları, annelerin yavruları bölümleri, klinik bölümleri, ameliyat öncesi bölümler, köpek oyun alanı, açık hava etkinlik alanı, karantina bölümleri, personel binası, güvenlik binası, operasyon, ameliyat sonrası bakım bölümleri, yem ve gıda depolama gibi bölümler olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here