“1 iyilik 1 fidan” kampanyasına harçlıklarını bağışladılar

“1 iyilik 1 fidan” kampanyasına harçlıklarını bağışladılar

Türkiye Diyanet Vakfı başta Hatay, Osmaniye olmak üzere Kahramanmaraş başta olmak üzere ülke genelinde Trabzon ve özellikle yangın ve afetler sonucu kaybedilen ormanı yeniden kazanmaya başlayan “1iyilik 1 fidan” kampanyasına Kepez’den destek geldi. Şafak Mahallesi Turgut Reis Kur’an Kursu’nun 4-6 yaş grubu öğrencileri birikimlerini Hatay’daki ormanlık alanların yeniden yeşillendirilmesi için bağışladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici, Kepez Müftüsü Metin Arcaklıoğlu ve KONESKOP Yönetim Kurulu Başkanı Durali Kolpak çocukları bağışlamanın sevincine ortak oldu.

Yakmak kolay, parçala

Kursun bahçesinde düzenlenen “1 tohuma 1 fidan” bağış kampanyasına katılan Başkan Tütüncü, “Sevgili çocuklarımızın bu bilincini geliştirmek adına gerçekleştirmiş olduğunuz etkinlik için çok teşekkür ederiz.” Dedi. “Yeryüzünde iki tür insan var. Biri bölgeyi canlandıran, güzellikleri büyütmeye çalışan, diğeri onları yok eden saf ruhlar var. Mehmet Akif Ersoy’un dizeleriyle konuşmasına devam eden Tütüncü,” Nasıl olur? Merhum güzel Mehmeh Akif, ‘Yıkım insana değer veriyor mu? En kötü adamların yaptığından emin olun. Gösterin, kubbe burası, şimdi Süleymaniye iki ırgatla alçalıyor. maalesef başka bir Süleyman’a, bir Sinan’a ihtiyacımız var… ‘Yakıp yok etmek kolay. dedi.

Güzellikleri nesillere aktarabilmek

Yıllarca emeğin büyüdüğü ormanları bir kıvılcımın yok ettiğini belirten Tütüncü, “En önemlisi güzelliği gelecek nesillere anlatabilmek. Bu nedenle tüm dindarlarımızın özverili çalışmalarının bu anlamda desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Burada önemli olan yaptıkları bağış miktarı değil, onları hangi güzelliği kanalize ediyoruz? Onlar önemlidir. Tüm dindar kardeşlerimize, hocalarımıza ve bu mesleği önemseyenlere teşekkür ediyorum. ” dedim.

Büyük yürekli küçüklere ödül

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü konuşmasını tamamlarken çocuklara seslendi ve “Nasılsınız, iyi misiniz, ne kadar iyisiniz” diye sordu. Tütüncü; Beyler, size çok teşekkür ederiz. Buradaki herkes sana çok teşekkür ediyor. Sevgili çocuklar, hepinizi seviyoruz ve hepinizi alkışlıyoruz. “O konuştu. Başkan Tütüncü daha sonra koca yürekli miniklere oyuncak ve oyuncak arabalar hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here