Kaleiçi Old Town Festivali online gerçekleşecek

Kaleiçi Old Town Festivali online gerçekleşecek

Dar sokakları, geniş avlulara açılan konakları ve begonvillere gizlenmiş pencereleri ile ziyaretçilerinin merak ve keşiflerini tetikleyen Kaleiçi, farklı rotalarda insanlık tarihinin izleriyle hikayesini dünya ile paylaşmaya devam ediyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin bu hikayeyi anlatmak için yola çıktığı Kaleiçi Eski Kent Festivali yolculuğu, 5. yılında COVID-19 salgını nedeniyle online olarak gerçekleştirilecek. “Kalbimizdesiniz Kaleiçi” sloganıyla gerçekleştirilecek festival Cuma akşamı saat 20: 00’de Muratpaşa Belediyesi ve Başkan Ümit Uysal’ın facebook hesaplarından canlı yayınlanacak.

Cumhurbaşkanı Uysal, Kaleiçi’nde kortej renklendirmek sokaklarında, her köşede, her meydanda dans ve tiyatro gösterileri gerçekleştirdi, geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en renkli etkinliklerinden biri olan Kaleiçi Eski Şehir Festivali, Küba, İtalya, Rusya ile röportaj ve konserler gerçekleştirdi. ve Ukrayna onur ülkenin konuğu olarak ağırlandığını söyledi.

Geçtiğimiz yıl 3 kıta ve 24 ülkeden 48 şehrin katılımıyla düzenlenen festivalin, 39 noktada 185 sanatçının katılımıyla 236 etkinlik düzenlendiğini belirten Başkan Uysal, bu yıl Çekya’dan Pribor ve Prag 6’nın Lepoglava’dan geldiğini söyledi. Hırvatistan’dan, İtalya’dan Gradara, KKTC’den Girne, Rusya’dan Rostov on Don, Slovakya’dan Levoca ve Ukrayna’dan Liviv şehirlerine canlı bağlantı yapılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Uysal, ayrıca Gürcistan’dan Slovakya, Tunus, Rusya ve Ukrayna’ya kadar 8 şehrin video mesajlarla festivale katılacağını ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hasar Özgen’in (ÇEKÜL ) ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi, bunun dahil edileceğini belirtti.

Başkan Uysal, Patara’nın 2020 Yılı’nda Patara antik kentini tanıtmak ve turizme katkı sağlamak amacıyla üç kadın sanatçı tarafından kurulan Trio Patara konseriyle sona erecek festivalin bu yıl sembolik olarak düzenleneceğini belirtti. pandemi. dedim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here