Yaya ölümleri yaşanan o caddeye çit önlemi!

Yaya ölümleri yaşanan o caddeye çit önlemi!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, üst geçit olmasına rağmen orta refüjden geçen vatandaşlar sonucunda ölümlü kazaların yaşandığı Evliya Çelebi Caddesi’nde tel çit çalışması başlattı. Büyükşehir ekipleri Opera Kavşağı’ndan Mevlana alt geçidine yaklaşık 1 kilometre tel çit çalışması yapıyor. Eserleri yerinde inceleyen Etiler Mahallesi Muhtarı Nesrin Kuş, talebinin derhal yerine getirildiğini belirterek Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

Yaya geçitlerini kullanmazlar

Evliya Çelebi Caddesi’nin yayalar için çok tehlikeli olduğuna işaret eden Kuş, “Yürüyen merdivenli üst geçitler olmasına rağmen vatandaşlarımız üst geçit kullanmak istemiyor. Daha önce ölümcül kazalar oldu. Öğrenciler karşıdan karşıya geçmek için yaya geçitlerini ve üst geçitleri kullanmazlar, orta refüjü kullanırlar. Bu aynı zamanda çok tehlikelidir. “

TEŞEKKÜR EDERİM

Merkez sığınağa tel çit yapılması talebini Büyükşehir Belediyesi’ne ilettiğini ifade eden Etiler Mahallesi Muhtarı Nesrin Kuş, “Büyükşehir Belediyesi’ndeki tüm yetkili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tel çit talebim en hızlı şekilde iade edildi. Büyükşehir vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı korumak için bize destek verdi. Arkadaşlarımız şimdi çalışıyor. Tüm vatandaşlarımızı üst geçitleri kullanmaya davet ediyorum. Büyükşehir Belediyemize tüm mahallem adına teşekkür ediyorum ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here