3. Etap Raylı Sistemin ulaşım ağı genişliyor

3. Etap Raylı Sistemin ulaşım ağı genişliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım ağını güçlendirecek Varsak’ı Otogar, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve şehir merkezine bağlayacak 3. Etap Raylı Sistem Projesi Otogar Kavşağından Konyaaltı Caddesi’ne hızla devam ediyor.

MELTEM HAZIR, FALEZ KAVŞAK SONA YAKIN

Projede önemli dönüm noktalarından biri olan Meltem-Hastanesi ve Falez Kavşağı’nda ray imalatı ve parke çalışmaları yapılmaktadır. Meltem Bulvarı ile hastane arasındaki çalışmaların çoğu tamamlandı. Hastane Kavşağından Falez Kavşağına kadar olan aşamada katener direklerin montajı, ray montajı ve betonarme işleri tamamlanmak üzere. Hastane durağında hizmet verecek istasyonda kanopi çalışmaları yapılmaktadır.

MÜZE İLE METEOROLOJİ ARASINDAKİ RAY ÜRETİMİNE HAZIR

Antalya Müzesi önündeki Falez Kavşağı ile Konyaaltı Caddesi arasındaki yolun kuzey tarafında ekipler yağmur suyu hattı üzerinde çalışıyor. İş makinelerinin çalıştığı Müze Kavşağı’nda ray imalatının ay sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Müze ile Meteoroloji Kavşağı arasındaki alt yapı çalışmaları, katener direk temelleri, parke imalatı, aydınlatma direkleri ve yol sınır işleri tamamlanarak raylı üretime hazır hale getirildi. Müze ile Meteoroloji Kavşağı arasındaki kuzey yolu trafiğe açıldı. Raylı Sistem güzergahının son durağı olacak Müze Durağı’nın temel inşaatına da başlandı.

OTAGAR KAVŞAĞINDA KAZI DEVAM EDİYOR

3. Kademe Raylı Sistem Projesi kapsamında Otogar Kavşağı altından 1. ve 3. Kademe Raylı Sistem Hatlarını birbirine bağlayacak tünel bağlantı çalışmaları hızla devam etmektedir. Antalya Bulvarı’nın Otogar Kavşağı (Terminal otobüs girişi) ile Anadolu Kavşağı ve Anadolu Kavşağı batı aksı arasında kalan kısmının batı ekseninde tünel kazısı çalışmaları yapılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here