Muratpaşa, bağımlılıklara savaş açıyor!

Muratpaşa, bağımlılıklara savaş açıyor!

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yeşilay Antalya Şube Başkanı Dr. Mahmut Remzi Savaş, Başkan Yardımcısı Abdullah Akgül ile makamında bir araya geldi.

Başkan Uysal, 100 yıllık bir geçmişe sahip olan Yeşilay’ın her türlü bağımlılıkla mücadelesiyle mutlu, sağlıklı ve güçlü bir toplumun anahtar kurumlarından biri olduğunu söyledi. Muratpaşa Belediyesi olarak Yeşilay’a bu mücadelede destek vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Uysal, mahalleleri tanıtmaya devam eden Sağlıklı Muratpaşa Hareketi’nin de bu mücadelenin bir parçası olduğunu söyledi.

Spor ve doğru beslenme ile bağışıklık sistemini güçlendirirken bir yandan da halk sağlığı sorunu haline gelen tansiyon, şeker, kanser, obezite gibi hastalıklarla mücadele etmeyi hedefleyen Sağlıklı Muratpaşa Hareketi’nin bu hedefin birlik olduğunu ifade eden Başkan Uysal, farklı projelerde bir araya getirildi ve devam edebileceklerini söyledi.

Şube Başkanı Dr.Savaş Başkan Uysal’a nazik ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek, Tütün, alkol ve madde bağımlılığının yanı sıra teknoloji ve internet bağımlılığı ile mücadele ettiklerini Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) aracılığıyla açıkladı. Yeşilay. Dr. Savaş, YEDAM olarak Muratpaşa’da merkez açmak istediklerini belirtti.

Açılacak merkezde tüm hizmetlerin ücretsiz olacağını belirten Dr. .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here