Muratpaşa’nın milli gururu

Muratpaşa’nın milli gururu

Muratpaşa Belediyespor’un 14 yaşındaki sporcusu Işıl Alaş, 26 Kasım’da Ukrayna’nın Kiev kentinde yapılması planlanan Ritmik Cimnastik Avrupa Şampiyonası’na milli takıma seçildi. Şampiyonanın kapıları Muratpaşa’da başarılı sporcular hilal ile mücadele edecek. ve star force, Ritmik Cimnastik Mersinde 28 Şubat Şampiyonası’yla açıldı.

Şampiyonada ikincisi olan Alaş, Avrupa Şampiyonası milli takım elemelerine davet edildi. Sporcu elemelerde ikinci oldu ve ay yıldız formasına ulaştı. Ne yazık ki top ve kulüp enstrümanları Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Şampiyona öncesi sıkı bir kampa giren Alaş, Muratpaşa Belediyespor Yönetim Kurulu üyesi ve cimnastik şube müdürü Yener Altıntaş, antrenörleri Sara Staykova ve Zlatka Sıla Tüzken ile Başkan Uysal ofisinde. Ziyarette Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürü Ramazan Özen de yer alarak Başkan Uysal’a başarılı sporcu desteği ve fırsatları için teşekkür etti. Alaş, Muratpaşa Belediyesi ve Muratpaşa Belediyespor’un jimnastiğin gelişmesi için çok güzel bir ortam oluşturduğunu belirtti.

Başkan Uysal, Avrupa Şampiyonası’ndaki başarıların Türkiye’yi temsil edecek sporcuların bile Avrupa’da bulunma arzusunun başlı başına önemli bir başarı olduğunun altını çizdi. Cumhurbaşkanı Uysal, “Salgın nedeniyle bir talihsizlik olmazsa ve şampiyonluk düzenlenirse sporcumuzun Ukrayna’da bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşımızı söyleyeceğinden şüphem yok” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here