Kafkas Tebeşir Dairesi gösterime giriyor.

Kafkas Tebeşir Dairesi gösterime giriyor.

Kafkas Tebeşir Dairesi bugün Tiyatro Müdürlüğü’nde basına tanıtıldı. Basın toplantısında Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Tiyatro Yönetmeni Hüseyin Çinal, Yönetmen Yunus Emre Bozdoğan, ABT Sanat Yönetmeni Esra Tığlı Kutertan ve oyunculara oyun hakkında bilgi verildi.

“KUTSUZ YAŞAM YAPRAKSIZ AĞAÇ GİBİ”

“Halkımızı sanatsız bırakamazdık. Sanatsız hayat, yapraksız bir ağaç gibidir ”diyen Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, şunları söyledi:
Sevgili oyuncularımız pazartesi gününden itibaren gerek salona girerken gerekse salondaki oturma alanlarında sosyal mesafeyi koruyarak yeni oyunumuzu sahnelemeye başlayacaklar. Her zaman olduğu gibi çok güzel ve başarılı bir oyun hazırladılar. Halkımız iyi tezahürat etsin, her maçtan sonra tüm alanlar dezenfekte edilecektir. Bu sayede çalışmalarımızı yavaş yavaş sergilemeye başlayacağız.

Oyunumuz Pazartesi günü saat 20: 00’de yayınlanacak. Ardından 16 Ekim Cuma ve 17 Ekim Cumartesi saat 20: 00’de halkımızla buluşacağız. Sanatsız hayat, yaprakları olmayan bir ağaç veya penceresiz bir ev gibidir. Sanatın olduğu yerde bilim vardır, bilim vardır ve güzellik vardır. Halkımızı bu güzelliklerden uzak tutamayız “

Oyunun sahibi Yunus Emre Bozdoğan, Bertolt Brecht’in oyununun bir adalet sistemini, bu sisteme getirilen yeni bir bakış açısını gösterdiğini söyledi. Bozdoğan, pandeminin her yerde olduğu gibi hem kendilerini hem de oyuncuları etkilediğini belirtti.

Alanya Belediye Tiyatrosunun yönetmenlerinden Yunus Emre Bozdoğan’ın oynayacağı Kafkas Tebeşir Dairesi oyununun yönetmenliğini yaptığı Oktay Köseoğlu oyununun müziği, dramaturji eserleri Devlet Tiyatro Şefi Canan Kırımsoy, dekor tasarımı Tayfun Çebi, kostüm tasarımı Gökçe Şener, aydınlatma tasarımı Ersen Tunççekiç, koreografi Utku ve ritim saz çalışmaları Haydar Demir tarafından yapılmıştır.

Oyuna dahil olan sanatçılar; Vedat Akbulut, Aysel Özdemir, Nejat Koper, Fırat Onur Deniz, Nilay Kara, Emir Burak Kaya, Esra Tığlı Kutertan, Murat Demir Tetik ve Birke Muratal Doğan

Ekim ayı boyunca her Cuma ve Cumartesi seyirci ile buluşacak olan oyun, 16 yaş ve üzeri izleyicilere hitap ediyor. Oyun 2 perdeliktir ve 2 saat 15 dakika sürer.

Kafkas Tebeşir Dairesi, 1944’te Alman tiyatro yazarı ve epik tiyatronun kurucusu Bertolt Brecht tarafından yazılmış, iyilik, dürüstlük, özveri, adalet ve emek arasındaki ilişki gibi evrensel insani değerleri sorgulayan çarpıcı bir başyapıttır. ve mülkiyet.

Seyircilerimiz www.tiyatro.alanya.bel.tr adresinden biletlerini online olarak satın alabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here