Engelli Mola Evleri Pandemi önlemleri ile yeniden açıldı

Engelli Mola Evleri Pandemi önlemleri ile yeniden açıldı

Salgın nedeniyle bir süredir kapatılan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Engelli Mola Evleri, yine özel ihtiyaçları olan bireylere kapılarını açtı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Kepez ilçesinde “Demirgül Mola Evi”, Muratpaşa ilçesinde “Falez Mola Evi” ve Konyaaltı ilçesinde “Pınarbaşı Mola Evi”, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı tebliğler doğrultusunda hizmet vermeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı.

İKİ GRUP OLUŞTURULDU

Pandemi kuralları kapsamında mola evlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki grup oluşturuldu. Mola Evleri hafta içi her gün sabah 08.30’dan akşam 17.30’a kadar hizmet veriyor. Özel ihtiyaçları olan bireyler mola evlerinden günde 4 saat yararlanabilmektedir. Pandemi önlemleri kapsamında mola evlerinde aynı anda özel ihtiyaçları olan maksimum 3 kişi bulunabilmektedir. Engelli Mola Evleri’nden yararlanabilmek için özel gereksinimli bireylerin en az bir gün önceden randevu talep etmeleri gerekmektedir. Mola Evleri girişinde sıcaklık ölçümü, HES kod sorgulama ve el dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.

AİLELER GÜNLÜK İŞLERİNİ YAPABİLİR

Ailelerin özel ihtiyaçları olan çocuklarını güvenle emanet ettikleri Büyükşehir Belediyesi Mola Evleri’nde görevliler tarafından sosyal beceri oyunları ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Proje, ailelerin sosyal ve kültürel hayata entegre olmalarına ve çocuklarına bakarken yapamadıkları günlük rutinlerini resmi dairelerde yapmalarına olanak sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here