Kepez Belediyesinin, 2021 bütçesi 401 milyon TL oldu.

Kepez Belediyesinin, 2021 bütçesi 401 milyon TL oldu.

Kepez Belediye Meclisi Ekim toplantısının ikinci toplantısı Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Hakan Tütüncü, 9 gündem maddesinin görüşüldüğü 2021 bütçe ve performans programını TBMM’ye sundu.

Mecliste grupları olan partilerin sözcüleri, belediyenin 2021 bütçesi, gelir tarifesi, kadro çizelgeleri ve bütçe kararnamesiyle ilgili Plan ve Bütçe komisyon raporu hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Daha sonra konuşan Başkan Hakan Tütüncü, belediyesinin 2021 gelir ve gider tahmin bütçesi hakkında şunları söyledi:

“Borçsuz bir belediyeyiz”

“401 milyon liralık bütçemizin yüzde 42’si yatırımlara ayrıldı. Ülkemize bütçenin yüzde 30’undan fazlası yatırılırsa bütçenin yatırıma dayalı olduğu anlaşılıyor. 2001 bütçemiz tam anlamıyla bir yatırım öncelikli bütçedir. Aynı şekilde en dikkat çeken noktalardan biri de bütçemizin gider kalemleri arasında faiz giderlerinin olmamasıdır. Dolayısıyla borçsuz belediye olmamızın en önemli yönlerinden biridir.

Toplumun her kesimine hizmet

2021 mali yılına baktığımızda belediyemizin birçok alanda toplumun her kesimine yönelik yatırımları, hizmetleri ve faaliyetleri bulunuyor. Hizmet dönemlerimde 11. bütçemizi Kepez Belediye Meclisimize sunduk. Önceki bütçe dönemlerinde son derece başarılı isabet oranları gösterdiğimiz için, 2021 bütçesinde iyi bir isabet oranı elde etmeyi umuyorum.

“2021 bütçesinde hedefe ulaşacağız”

Sonuçta hepimiz bütçelerin hedefler olduğunu biliyoruz; sonuçlar kesin hesaplarda ortaya çıkar. Neyse ki belediyemizi kesin hesaplarda yüzde 100 hatta yüzde 100’ü aşan bir başarıya taşıdık.

2021’in Kepez Belediyesi için çok güzel bir yıl olacağına inanıyorum. Tahminleriniz çok sağlıklı; Daha önceki yıllarda olduğu gibi vatandaşımıza hep birlikte hizmet edeceğiz.

Tütüncü döneminin 11. bütçesi oybirliğiyle onaylandı

Katkılarından dolayı muhalefet parlamentosunun tüm üyelerine çok teşekkür borçlu olduğumuzu belirtmek isterim. Bütçemizin hayırlı olmasını dilerken, bütçenin hazırlanmasında emeği geçen bürokrat dostlarımıza ve başkan yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. “

Başkan Tütüncü, konuşmasının ardından Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda 2021 bütçesinin kabulü için oylamaya sundu. Parlamento, 2021 bütçesini oybirliğiyle kabul etti.

Gündemdeki diğer konularda da meclisi oybirliği ile kabul etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here