Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl uygulanır?

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nedir? Nasıl uygulanır?

Zamanla göz kapağı ve çevresinde meydana gelen problemler nedeniyle estetik cerrahi alanında göz kapağı estetiği adı altında yeni nesil bir tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Geliştirilen bu tedavi yöntemi sayesinde son derece ağrısız bir şekilde göz kapağınızla ilgili tüm sorunların önüne geçmeniz mümkün hale gelmiştir.

Bu noktada üst göz kapağı estetiği önemlidir. Gözün yapısına baktığımızda göz kırpmada temel işlev üst göz kapağına aittir. Plazma enerjisi sayesinde ameliyatsız göz kapağı sorunlarının önüne geçmek artık mümkün. Kısa sürede sorunun giderilmesi için yeterli bir tedavi yöntemidir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği, gözünüzün alt ve üst kısmını çevreleyen kapakların doğuştan veya sonradan oluşan etkenlerle sahip olduğu sorunlardan kurtulmak veya daha estetik bir görünüme kavuşmak için yaptığımız operasyonlardır. Adından da anlaşılacağı gibi estetik bir operasyon yöntemidir.

Göz kapağı ameliyatlarında geçmişte lokal anestezi ve sedasyon dediğimiz genel anestezi yöntemleri ile işlem gerçekleştiriliyordu. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde Plazma Enerjisi kullanarak lazer tedavisi sürecini başlattık.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Bu sınıfta birçok farklı nedeni sayabiliriz. Hastalarımız öncelikle estetik kaygılar için bu yönteme başvurmaktadır. Yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar şüphesiz bu noktada en önemli ayrıntıdır. Genellemek gerekirse;

Üst göz kapağında doğuştan sarkma, üst göz kapağında işlev kaybı, yaşlanmaya bağlı kırışıklıklar ve sarkmalar ve göz çevresindeki kırışıklıklar.
Bu noktada bize en sık başvurulan sorunlar. Nitekim bu işlemlerin yönetimi lazer göz kapağı estetiği ile çok daha sağlıklı ve çok daha kolaydır.

Üst Göz Kapağı Estetiği

Bize göz kapağının üst ve alt kısmı olmak üzere iki farklı doku yapısı sunar. Üst göz kapağı genel olarak gözle ilgili tüm işlevleri yerine getirir. Hareket eden bir doku olduğu için görülebilir.

Üst göz kapağında oluşan tüm sorunlara Plazma Enerji tedavisi ile sorunsuz bir çözüm üretiyoruz. Genel olarak;

Üst göz kapağındaki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi,
Doğuştan veya sonradan göz kapağının sarkması nedeniyle göz kapağının kaldırılması,
Göz kapağının sıkılaşması,

Plexr Plazma, lazer tedavisi ile oldukça mümkün hale gelebilir. Bu aynı zamanda birçok avantaj da sağlar.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Üst göz kapağına göre biraz daha küçük bir et dokusu diyebiliriz. İşlevsel olarak, arka planda üst kapaktan daha fazla olabilir. Ancak göz altındaki kırışıklıklar nedeniyle görüntüden en çok etkilenen doku olarak tanımlayabiliriz. Tabii benim tedavi yöntemimle;

Alt göz kapağındaki kırışıklık ve sarkmaların giderilmesi,
Doğuştan veya sonradan göz kapağının sarkması nedeniyle göz kapağının kaldırılması,
Göz kapağının sıkılaşması,
Plazma Enerjisi tedavisi ile mümkündür. Göz estetiğinde yeni nesil bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz.

Öpücük. Dr. Hakan Yüzer sözlerine şunları ekliyor;
Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

Teknolojinin sunduğu olanaklardan tam olarak yararlanıyoruz. Plazmalı lazer göz kapağı estetiği sayesinde çok kısa sürede AĞRISIZ, KEÇE operasyonu gerçekleştiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here