Okullar pazartesiye hazırlanıyor

Okullar pazartesiye hazırlanıyor

Kepez Belediyesi, Covidien-19 Mart ayında Türkiye’de ilk vakaların onaylanmasının ardından Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da dahil olduğu kamu kurum ve kuruluşlarının düzenini dezenfekte eden kapsamlı bir çalışma başlattı.

Muratpaşa Belediyesi ekipleri tarafından sokaklar, sokaklar, meydanlar, sağlık kurumları, polis merkezleri, yeniden açılan berber ve kuaför, kafe ve restoranlar, taksi ve taksi durakları dezenfekte edilirken, yüz yüze eğitimin kademeli olarak başladığı okullarda çalışmalar devam ediyor.

İlkokullar, 8. ve 12. sınıflar ile özel gereksinimi olan çocuklar için yüz yüze eğitime başlayacağının duyurulmasının ardından, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesindeki dezenfeksiyon ekibi çalışmalarını okullarda yoğunlaştırdı. Ekipler, okulların taleplerine bağlı olarak gittikleri her okulda, banklardan korkuluklara ve kapılara kadar öğrencilerin temas edebileceği her yüzeyi dezenfekte ediyor.

Başkan Uysal, bu süreçte öğrencilerin sağlığı ve okula güvenle gidebilmelerinin her şeyden daha önemli olduğunu belirterek, “Okullarımızda yüz yüze eğitim yavaş yavaş başlarken Muratpaşa Belediyesi olarak biz çocuklarımızın sağlığı için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazır ”. Başkan Uysal, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin tablet bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamak için başlatılan imece tablet kampanyasının da devam ettiğini belirtti. Ümit Uysal, kampanyaya hem ihtiyaç sahiplerinin hem de hayırseverlerin www.komsumeclisi.com ve Turunç Masa’nın 444 80 07 numaralı telefonu üzerinden katılabileceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here