Altın Portakal Film Festivali biletleri tükendi!

Altın Portakal Film Festivali biletleri tükendi!

44 filmin gösterildiği festivalde biletler 29 Eylül’de Ticketx’te satışa sunuldu. Ulusal ve Uluslararası Yarışma heyecanının devam ettiği festivalde Antalya’da ilk kez izleyici ile buluşacak filmlerin biletleri tükendi.

FESTİVALDE BUGÜN / 7 EKİM ÇARŞAMBA
ULUSAL YARIŞMA EKİPLERİ İLE SORU & CEVAP!

Yönetmen Ferit Karol’un “Beklentilerimiz, korkularımız, kendimizi yaratma çabalarımız bizi en yakın insandan ne kadar uzaklaştırabilir?” Erdem Tepegöz’ün Gürcistan’ın bir maden kasabasında çektiği olağanüstü bağımsız bilim kurgu filmi “Inside the Shadows” saat 12: 30’da film ekibinin katılımıyla AKM yanındaki Basın Merkezi’nde gerçekleşecek. .

ANTALYA’DA “HAYALETLER” VE “İKİ DALIŞ”!

Azra Deniz Okyay Venedik Film Festivali, Eleştirmenler Haftası En İyi İlk Film Ödülleri alanında bugün 19: 20’de Türkiye’yi konu alan “Hayaletler” filminin çektiği distopik portre, Bronz Şahin sistemi “İnsanlar ikiye bölünür” 22:00 filmini eleştirdi. Yıldızlar 1, açık hava sinemasında film ekiplerinin katılımıyla izleyicilerle buluşacak.

ANTALYA’DA, VENEDİK SONRASI!

Arap ve Tarzan Nasır kardeşler sinema klasiğine aday olan “Gazze Mon Amour” aşk hikayesinde Gazze’de yaşanan siyasi kargaşanın ortasında yaşanan absürt durumların yanı sıra zorluklara da vurgu yapıyor; Bir çiftin 30 yılına odaklanan ve aşk, sadakat, ihanet, pişmanlık ve utanç üzerine çağdaş bir hikaye anlatan Daniele Luchetti’nin “Kravatlar / Danteller” 2 açık hava sineması Under’da saat 22: 00’de seyirciyle buluşacak. yıldızlar.

BELGESEL FİLM YARIŞMASI GÖSTERİMLERİ SON!

Serdar Kökçeoğlu’nun efsanevi elektronik müzik bestecisi İlhan Mimaroğlu ve hayat arkadaşı Güngör Mimaroğlu’nun hikayesini anlattığı Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda, Sidar İnan Erçelik’in ünlü bir jokey ve 14- ekrana gelen yerel at yarışçısı. “Rüzgar Atı”, 21.30’da Yıldızların Altında 3 açık hava sinemasında sinemaseverlerle ücretsiz olarak buluşacak. Film gösteriminin ardından film ekiplerinin katılımıyla söyleşi gerçekleşecek.

ONLINE RÖPORTAJ KONUK EMİN ALPER!

Altın Portakal Sinema Okulu kapsamında film yazarı Esin Küçüktepepınar moderatörlüğünde yönetmen-yapımcı-senarist ve akademisyen Emin Alper ile söyleşi festivalin YouTube kanalında olacak.

FESTİVALDE YARIN / 8 EKİM PERŞEMBE
ULUSAL YARIŞMALAR: Orçun Benli’nin yönetmenliğini yaptığı “Gelincik” 19.20’de, Tankut Kılınç’ın yönetmenliğini yaptığı “Dersaadet Apartmanı” 22.00’da Under the Stars 1 açık hava sinemasında film ekiplerinin katılımıyla izleyici ile buluşacak.

Ulusal Kısa Film Yarışması’nın heyecanı başlıyor. Fehmi Öztürk’ün “Bir Annenin Sonatı”, Murat Uğurlu’nun “Tapınağı”, Irmak Karasu’nun “Mamaville”, Emre Birişmen’in “Buhar”, Melik Kuru’nun “Biz Bir Aileyiz”, Ayris Alptekin’in “Ondan Kısa filmlerinden bahsetmiyorum,” 19.20’de Under the Stars’ta 3 açık hava sinemasında sinemaseverlerle ücretsiz buluşacak. Film gösteriminin ardından film ekiplerinin katılımıyla söyleşi gerçekleşecek.

ULUSLARARASI YARIŞMALAR: 19.20’de Ana Rocha De Sousa imzalı “Listen” da; Pamela Tola’nın yönetmenliğini üstlendiği “Girls of Steel” Yıldızların Altında 2 açık hava sinemasında saat 22: 00’de seyirci ile buluşacak.

FESTİVAL Dün / 6 EKİM SALI
Birbirimize bağlı mıyız yoksa bağımlı mıyız?

Dün akşam Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde gösterilen “Dirlik Düzenlik” filminin söyleşisi yönetmen Nesimi Yetik, oyuncular Dudu Yetik, Betül Esener, Asiye Dinçsoy ve sanat yönetmeni Osman Özcan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Nesimi Yetik, bir anne ile iki çocuğu arasındaki aşk ve nefret ilişkisini konu alan filmin hikayesinin 2014 yılında başladığını söyledi; Aklımızda bir dizi karakter ve onların ilişkileri vardı. “Hem biçim, hem öyküsü hem de montajıyla filmi ilk filmim Powder Spirit’ten başka bir yere taşımak istedik.”

Filmin senaristi, yapımcısı, editörü ve oyuncusu Betül Esener, filmin hikayesinin ortaya çıkışını şu şekilde anlattı; ‘Senaryoyu yazarken, üç kadın karakter üzerinden aile olmanın zorluklarını düşünmeye başladım. Birbirimizi gerçekten sevebilir miyiz? Bağlı mıyız, birbirimize bağımlı mıyız ve gerçekten sevdiğimiz insanların hayatlarında ne kadar söz sahibi olabiliriz? Tüm bunları düşünürken, filmin hikayesiydi. “

SETE GİTMEYE HAZIRLIKTA YASAKLAR BAŞLADI!

Yasin Çetin ve Barış Gördağ ilk filmleri “Koku” ile 5 Ekim akşamı Antalyalı seyircilerle buluştu. 6 Ekim’de yapılan söyleşide yönetmenlerin yanı sıra filmin başrol oyuncusu Nergis Öztürk ve görüntü yönetmeni Kaan Çalışkan da hazır bulundu. Projeye 2,5 yıl önce başladıklarını söyleyen Yasin Çetin; 10 Mart’ta filmi çekmeye Malatya’ya gittik. İlk olumlu vaka 11 Mart’ta duyuruldu ve tüm ön hazırlıkları internet üzerinden yaptık. Yasaklar kaldırıldıktan on gün sonra setteydik ‘dedi. Nergis Öztürk, filmi çekerken herkesin birbirine alan açtığını ve uzun bir aradan sonra böyle bir filmle sinemaya dönmekten mutlu olduğunu söylerken Barış Gördağ; Filmin ana karakteri İlhan’ı ailesine ve her şeye karşı duran, kendi kararlarını alan, mutluluk ve aşk arayan bir karakter olarak tanımladı.

MADDENİN HALLERİ

Deniz Tortum’un “Maddenin Halleri” adlı belgeseli, babasının 30 yıl doktorluk yaptığı ve doğduğu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde günlük hayata odaklanan seyircilerle buluştu. Filmin yapımcısı Anna Maria Aslanoğlu konuşmasına Amerika’da olduğu için konuşmasını yapamayan Deniz Tortum’un aşkını aktararak başladı. Aslanoğlu, dünya prömiyerini Rotterdam Film Festivali’nde yapan filmin altı yılda fikir aşamasıyla tamamlandığını söyledi; Tortum’un atış sürecinde babasıyla özdeşleştirdiği hastaneye şefkatli bakışının hastane fobisini bir miktar azalttığını sözlerine ekledi.

MISS HOLOKOST SURVIVOR: Yahudi Soykırımından kurtulan kadınlar arasında düzenlenen güzellik yarışmasının katılımcılarından Sophie Leibowitz’in hikayesine odaklanan “Holocaust Survivor Hanım”, Eytan İpeker tarafından gösterildi. Salgın nedeniyle gösterime gelemeyen Eytan İpeker, izleyicilere mesajında ​​seyirciye ve festivale teşekkür etti; Filmimiz, toplumsal travmanın zaman içinde nasıl bir gösteriye dönüştüğü ve siyasallaştığı üzerine bir tartışma başlatıyor. Umarım size düşünecek çok şey bırakır ”dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin İcra Direktörü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmeni Başak Emre’dir.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 10 Ekim’de gerçekleştirilecek Kapanış ve Ödül Töreni ile sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here