Kepez’e Balık ve Organik Pazar geliyor!

Kepez’e Balık ve Organik Pazar geliyor!

Restoranlar, satış bankoları, kafeterya, otopark ve mescit içeren Kepez Balık Pazarı ve Organik Pazar inşaatı ihalesi yapıldı. Kepez’e değer katacak proje, şehrin merkezi noktası olan Esik Dokuma Fabrikası arazisi üzerinde 12.543 m2 alan üzerine inşa ediliyor.

İnşaat süresi 350 takvim günü olan Kepez Balık Pazarı ve Organik Pazar’ın inşaatına müteahhit ile sözleşme imzalanıp saha teslim edildikten sonra başlanacak. Klasik balık pazarı konseptinin çok ötesinde özel bir yaşam alanı olacak çarşı, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün üçüncü dönem için vaat ettiği 123 proje arasında yer alıyor.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, balıkçılık pazarı ile ilgili fikirlerini almak için geçtiğimiz aylarda Dokuma ilçesindeki Freedom Çarşısı’nda balıkçı esnafını ziyaret etti. Esnaflara burada balıkçı pazarını yapacaklarının müjdesini veren Başkan Tütüncü, konuşmasında “Antalya’ya çok güzel bir balıkçı pazarı ve doğal ürünlerin satıldığı bir organik pazarı getiriyoruz. Antalya için önemli bir çekim merkezi olacak bu projeyi Fabrikalar Mahallesi eski Dokuma Fabrikası arsasına inşa ediyoruz. Vatandaşlarımız bu pazarda uygun fiyatlarla sağlıklı deniz ürünlerini hem yiyebilecek hem de satın alabilecek. Antalya bir sahil kenti ancak balık tüketiminin halkın yeteri kadar yansımadığı kanısında. Böyle bir değerlendirmenin olduğu bir ortamda halk için güzel bir proje gerçekleştiriyoruz. Sağlık açısından baktığımızda sosyal amaçlı özel bir proje olacak. “

Çarşıda ne olacak?

Kepez Balık Pazarı ve Organik Pazar, Dokuma Fabrikası arazisi Dumlupınar Bulvarı üzerinde 12.543 m2 alan üzerine kurulacaktır. Çarşının mimarisi de özel olarak hazırlandı. Balık kılçığına benzer mimari çizgilere sahip çarşının dekorasyonunda da çini sanatı kullanılacak. 5 bin 467 metrekare inşaat alanından oluşan balıkçı pazarında çeşitli büyüklükte 6 balıkçı restoranı, 1 cafe, 1 a la carte restoran ve 6 balık satış tezgahı yer alacak. Organik Market, çeşitli büyüklüklerde 18 mağaza ve 18 satış tezgahına sahip olacak. Antalyalılar için önemli bir buluşma noktası olacak çarşı, 7 bin m2 otopark ve 105 m2 camiye hizmet verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here