Büyükşehir’den Düden için anket

Büyükşehir’den Düden için anket

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pilot şehirler arasında yer aldığı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer tarafından koordine edildiği Avrupa Birliği Horizon 2020 Akıllı Şehirler ve Toplumlar Programı CUTLER Projesi kapsamında ziyaretçi anket çalışması Düden Şelalesi Rekreasyon Alanının kaliteli ve etkin kullanımı. başlatıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde CUTLER Projesi’nin 6. değerlendirme toplantısında araştırma ve verilerin değerlendirileceği projenin odak noktası Düden Çayı ve Şelalesi olarak belirlendi.

KAMU KATILIMI YAPILACAK

CUTLER Projesi kapsamında gerçekleştirilen anket çalışması ile vatandaşların Düden Şelalesi ile ilgili istek ve beklentilerinin değerlendirilmesi ve sosyal veri oluşturulması hedeflenmektedir. Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen anket ile doğa harikası Düden Şelalesi’nin kaliteli ve etkin kullanımının sağlanması ve bölgede yapılacak çevre düzenlemelerine halkın doğrudan katılımının sağlanması hedeflenmektedir. . Düden Şelalesi Ziyaretçi Anketi’nde 28 soru var. Antalya Büyükşehir Belediyesi vatandaşları resmi internet sitesi http://anket.abb.bel.tr/index.php?sid=57832 Ankete linkten katılabilir.

AKILLI SİSTEM İLE YÖNETİLECEK

Bilimsel yöntemler ve inovasyon teknikleri kullanılarak yapılan ölçümler de projede kullanılacak. Bu amaçla, çevresel verilerin toplanması amacıyla su seviyesini anlık olarak ölçmek için Düden Çayı üzerine su ve hava sensörleri yerleştirilmiştir. Ayrıca Düden Şelalesi Rekreasyon Alanı’na modern akıllı kapı giriş sistemleri kurulacaktır. Akıllı bir sistemle yönetilecek olan Düden Şelalesi, ziyaretçi sayısına ve hak ettiği turizm gelirine ulaşacak. Çalışmalar sonucunda elde edilecek ekonomik, sosyal ve çevresel veriler CUTLER Platformunda yer alacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here