Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi kuruyor

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi kuruyor

Antalya halkına koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetleri sunmak için çalışan Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, çocuklara yönelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin kapsamını genişletiyor. Sütçüler’deki binasında 4 ünite ile hizmet veren merkez, Kepez ilçesinde Sakarya Bulvarı Otogar Kavşağı yakınında daha büyük ve modern bir binaya taşınıyor. Hem çocuklara hem de yetişkinlere diş sağlığı hizmeti verecek olan merkez, “Büyükşehir Belediyesi Sağlık Merkezi” olarak hizmet verecek.

10 ADET DİŞ POLİKLİNİĞİ

Büyükşehir Belediyesi, 2000 metrekare kapalı alana sahip 5 katlı binayı kapsamlı bir sağlık merkezine dönüştürüyor. Merkez bünyesinde 5’i çocuk 5’i yetişkin olmak üzere 10 üniteden oluşan bir diş polikliniği kurulacak. Sağlık Merkezinde ücretsiz diş muayenesi ve koruyucu tedaviler uygulanacaktır.

ONARIM DEVAM EDİYOR

Şu anda merkezi Kuzeyyaka İlçesi’nde bulunan Evde Sağlık Birimi de bu binaya taşınacak. Merkez, ilerleyen günlerde genel poliklinik, çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği, diyetisyen ve psikolog hizmetleri de verecek. Yenileme çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği sağlık merkezi, çalışmaların tamamlanmasının ardından vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here