Modern Zamanlar’ın Türk sineması!

Modern Zamanlar’ın Türk sineması!

2007-2019 yılları arasında Antalya’da yayınlanan ve 12 yılda 48 sayı çıkan sinema dergisi Modern Zamanlar’ın hazırladığı seçki, bu yıl 3-10 Ekim tarihleri ​​arasında düzenlenecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden önce yayınlandı.

640 sayfalık seçkide sinema tarihinin önemli dönemleri, yönetmen ve filmleri masaya yatırılırken kitap, sinema yazarlarının unutulmaz yazarları Veysel Atayman, Rekin Teksoy ve Giovanni Scognamillo’ya ithaf edildi. Editörlüğünü Tuncer Çetinkaya’nın yaptığı seçki, Agâh Özgüç, Ali Can Sekmeç, Atilla Dorsay, Burçak Evren, Bülent Vardar, Cihan Demirci, Engin Ayça, Levent Yaylagül, Uğur Vardan, Vecdi Sayar, Zahit Atam gibi yazarların ve tüm kurumların incelemelerini içeriyor. Kitapla ilgili ve kurum ve kuruluşlara ücretsiz olarak kurum ve akademilere gönderileceği belirtildi.

Son 3 yıldır okuyucu ile Kepez Belediyesi Kültür buluşu, her yerde özel bir izleyici kitlesine sahip olan ve seçkin editör Tuncer Çetinkaya, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin baskı öncesi katkı ve desteğini yayımlayan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal O Ziyarette Çetinkaya, Başkan Uysal’a yayın kurulu adına imzalı bir kitap hediye etti.

Başkan Uysal, Antalya’nın Altın Portakal Film Festivali ile yıllardır ulusal sinema ve sinema sanatına hizmet ve destek verdiğini söyledi. Türk sineması üzerine hazırlanan bu seçki ile desteğin entelektüel anlamda ortaya çıkmaya başladığını görmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Uysal, “Tüm bunları getiren Modern Zamanlar dergisinin tüm yazarlarına ve yayın kuruluna teşekkür ediyorum. okuyucuya yorumlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here