Muratpaşa’da spor okulları açılıyor

Muratpaşa’da spor okulları açılıyor

Antalya’nın en büyük kitle spor organizasyonlarından biri olan Muratpaşa Belediyesi spor okullarında sonbahar dönemi, covid-19 salgını sonucunda sadece yetişkinlere yönelik kurslarla başlıyor. İlk eğitimler 5 Ekim’de yapılacak ve 16 yaş ve üzeri için 6 şube açıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin 15 Ekim’e kadar kayıtlar için resmi internet sitesi, www.muratpasa-bld.gov.tr, 444 80 07 Turunç Masa ise bu dönem tenis, badminton, squah, pilates-aerobik ve yoga kurslarının verileceği spor okulunda. Ayrıca Muratpaşa Belediyesi’nin mahallede gerçekleştirdiği temel bisiklet sürme eğitimleri sonbahar döneminde de devam edecek.

Muratpaşa Belediyesi tenis kursları 75. Yıl, ASTUR ve OYAK spor tesislerinde yapılacaktır. Badminton kursları Dilşad Refizade İlköğretim Okulu Spor Salonu’nda Salı, Perşembe ve Cuma günleri 20.00-23.00 saatleri arasında yapılacaktır. Süleyman Erol Yüzme Havuzunda hafta içi ve hafta sonu 2 gün squash kursları yapılacaktır.

Pilates-aerobik kursları, Bayındır Park, Yenigöl Mahallesi çadır tipi salon, Teneffüs Parkı, Cumhuriyet Mahallesi Kapalı Çarşı ve Meydan Kavağı Mahallesi Gezi Parkı dahil olmak üzere haftanın iki günü 19 farklı noktada düzenlenecek. Temel seviye yoga kursu, Cuma günleri 08:30 – 09:30 saatleri arasında Çağlayan Spor Tesisleri’nde olacaktır.

Muratpaşa Belediyesi’nin temel bisiklet sürme eğitimi bu dönem 7 mahallede gerçekleştirilecek. Çağlayan, Haşim İşcan, Şirinyalı, Çaybaşı, Bahçelievler, Kızılarık ve Yenigöl ilçelerinde düzenlenecek eğitimler her mahallede bir hafta sürecek. Eğitimler hafta içi her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ayrı grupta gerçekleştirilecektir. Muratpaşa Belediyesi’nin sonbahar dönemi spor okulu programı 15 Ocak 2021’de sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here