Kepez’in iki yakasını buluşturan yol!

Kepez’in iki yakasını buluşturan yol!

Tütüncü, ilçenin iki yakasını bir araya getiren Varsak-Masa Dağı yolu üzerindeki Fevzi Çakmak Mahallesi’nde devam eden inşaat çalışmalarını inceledi. Yolun yapımı hakkında bürokratlarından bilgi alan Başkan Hakan Tütüncü, ilçenin batısındaki Göçerler Mahallesi’nde yapımına başladıkları 20 metre genişliğinde, 3.000 metre uzunluğundaki yolu birbirine bağladıklarını söyledi, doğuda Fevzi Çakmak Mahallesi’ne varılır.

Yol inşaatı için 10 binden fazla kamyon hafriyat …

İlçenin doğu ilçelerini Antalya Bulvarı’na bağlayan yolun Fevzi Çakmak Mahallesi’nin yapımında zorlu coğrafi şartlarla mücadele ettiklerini hatırlatan Başkan Tütüncü, şunları söyledi. “Ekskavatör makineleri ile peynir kalıpları gibi sert kayaları keserek Masa Dağı’nın aşağısındaki yolu kestik. Fevzi Çakmak Mahallesi’ne kazı ile bağlanan yolun önündeki vadi engelini aştık. Şimdiye kadar vadi tabanına 6 bin 520 tır hafriyat atarak yol seviyesine getirdik. Böylece vadi tabanını yol seviyesine getirdik. Vadi engeli aşıldıktan sonra Varsak-Masa Dağı yolunu Fevzi Çakmak Mahallesi’nde açtığımız bölümle birleştirdik. Yolun vadi kısmında 5 bin tır daha hafriyat kullanacağız. “

“Kepez’in iki yakasının dünyanın gözleriyle buluştuğunu gördüm”

Yol Fevzi Çakmak Mahallesi’ne bağlanmalı, “Evet bugün çok mutluyuz. Dünyanın gözünde Kepez’in iki yakasının buluştuğunu gördüm. Tütüncü, “İmkansız olduğu söylenen ve belki de çok geniş viyadüklerle yapılması gereken bu yolu belediyemizin kendi araç ve gereçleriyle yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.” İfadesini kullandı.

“Kepez’in doğu ilçelerini Antalya Bulvarı’na bağladık”

Başkan Hakan Tütüncü, Varsak-Masa Dağı yolunun Antalya’ya olan faydasına ilişkin de şunları söyledi: “Aslında Kepez’in iki yakasını da yerleştirdik ve neler oldu? Varsak, Altınova’nın doğusunda mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız ve Yeşilırmak Caddesi, şehir trafiğini kullanmadan hızlı bir şekilde açtığımız Masa Dağı yolundan İzmir, Afyon, Burdur, Ankara ve İstanbul’a ulaşım sağlayan otobana artık ulaşabilecek.

Zamandan ve yakıttan tasarruf sağlayan çevre dostu yöntem

Varsak-Masa Dağı yolu şehir içi trafiği rahatlatırken, vatandaşlarımızın trafikte geçirdiği zamanı da azaltacaktır. Böylece yol yakıt tasarrufu sağlarken, araç motorlarının daha az çalışacak olması egzoz emisyonunu azaltacaktır. Bu aynı zamanda çevreye olumlu bir katkı sağlayacaktır. Her yeni yol, zamandan ve yakıttan tasarruf etmek, azaltılmış egzoz emisyonlarıyla çevreye katkıda bulunmak ve trafik sıkışıklığına bir çözüm anlamına gelir. Şehre kattığı değer, açıklama gerektirmeyecek kadar net.

Kepez’in iki yakasını bir araya getiren bu yolu 10 binden fazla kamyon hafriyat ile açtık. Varsak-Masa Dağı yolu Antalya’ya hayırlı olsun. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here