Otogar Kavşağı’nda tünel çalışması başladı.

Otogar Kavşağı’nda tünel çalışması başladı.

Otogar, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Varsak’ı şehir merkezine bağlayacak, şehir içi ulaşıma konfor getirecek Büyükşehir Belediyesi’nin 3. Etap Raylı Sistem çalışmaları Otogar Kavşağından Konyaaltı Caddesi’ne tüm hızıyla devam ediyor. .

OTOGAR KAVŞAKTA HAT KAZISI

Otogar Kavşağında Antalya 1. ve 3. Kademe Raylı Sistem Hatlarını birbirine bağlamak için tünel bağlantı çalışmaları başladı. Antalya Bulvarı’nın trafiğe kapalı olan batı aksında Otogar Kavşağı (Terminal otobüs girişi) ile Anadolu Kavşağı ve Anadolu Kavşağı batı aksı arasında tünel kazısı çalışmaları yapılmaktadır. Sistemin tek yer altı durağı olan ve 30 metre derinlikte yer alan Batı İstasyon İstasyonunda birinci platform katının kaba inşaatı tamamlanırken, ikinci katın kaba inşaatına başlandı.

AŞIRI GEÇİŞLER TAMAMLANDI

3. Aşama Raylı Sistem güzergahı üzerinde yer alacak istasyonların ince işleri devam ederken, Otogar Kavşağından Falez Kavşağına kadar tüm katener direklerinin montajı tamamlanmıştır. Katener telleri de adım adım kurulur. Hafif raylı sistem güzergahında yaya üst geçidi çalışmaları tamamlanırken, yürüyen merdiven sisteminin montajı ve çevre düzenleme çalışmaları da sona erdi.

MELTEM VE HASTANE KAVŞAĞI HIZLI HAREKET ETTİ

Ray döşeme ve katener direk montajının tamamlandığı Meltem Sokak’tan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kavşağına kadar olan aşamada hat üstyapısı parke üretimine başlanır. Meltem Caddesi’ndeki istasyon durağında ince işçilik yapılıyor. Hastane Kavşağından Falez Kavşağına kadar olan aşamada katener direklerinin montajı tamamlanırken, raylı imalat çalışmaları hızla devam ediyor. Hastane durağında hizmet verecek istasyonun kaba inşaatı da tamamlandı.

KONYAALTI’DA ALTYAPI TAMAMLANDI

Proje kapsamında Antalya Müzesi önünde Falez Kavşağı ve Konyaaltı Caddesi’ne kadar olan bölümde altyapı çalışmaları devam ediyor. Müze ile Meteoroloji Kavşağı arasındaki altyapı çalışmalarının bu hafta tamamlanması planlanıyor. Ekipler yakında raylı imalat çalışmalarına başlayacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here