Muhittin Böcek'in tedavisinde inanılmaz ihmal iddiası…

Muhittin Böcek

Memorial, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, testleri ilk kez yanlış olduğu Medical Park Hastanesi’nden sonra tedavisinde başarısız oldu mu? Konuyla ilgili haberleriyle soru işaretleri getiren Antalya Ekspres Gazetesi’nden Esra Yağcı, hastanenin enfeksiyon hatası yaptığını iddia etti.

Koronavirüs testinin 17 Ağustos’ta pozitif çıkmasının ardından Memorial Antalya Hastanesi’nde 40 günlük tedavi sürecine rağmen tedavi gören Başkan Muhittin Böcek’in başarısızlığı ve Böcek’in Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılması mutluluk bekleyen soruları artırdı.

Süreci yakından takip eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın müdahalesi ile koronavirüs yenilmesine rağmen tedavi sürecinde ciğerleri ağır hasar gören Başkan Böcek, bulunduğu makineden ‘mantar enfeksiyonu’ aldı. Anıt’ta tedavi sürecinde bağlanan ve hastanenin buna engel olamadığı için soktuğu öğrenildi.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne gönderilen böceğin mantar enfeksiyonu ve akciğerlerinde oluşan hasar tedavi edilmeye çalışılırken, daha rahat nefes alması için trakeostomi uygulandığı açıklandı.

Öte yandan Memorial Hastanesi’ndeki tedavi sürecinin başarısız olması nedeniyle zaman kaybedildiği, tedavi sürecinde ağır hasar gören akciğerler ve mantar enfeksiyonunun süreci etkilediği belirtildi.

ARAŞTIRMALAR

Antalya’da koronavirüsle mücadelede hata yapan iki hastanenin Sağlık Bakanlığı tarafından incelendiği ve incelemelerin Bakanlık tarafından başlatıldığı bildirilirken, iki hastane ve yan kuruluşlarının devam edip edemeyeceğine Sağlık Bakanlığı karar verecek. korona üzerinde testler ve tedaviler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here