Antalya Şehir Hastanesi’nin yapım ihalesi de gerçekleşti.

Antalya Şehir Hastanesi’nin yapım ihalesi de gerçekleşti.

Antalya Şehir Hastanesi ihalesi yapıldı

Şehir hastanesi planlamasının planlandığı illerden biri de Antalya idi. Hükümetimiz uzun süre bakanlarımız, milletvekillerimiz ve yerel yöneticilerimizle Antalya’da böylesine güzel bir hastanenin inşası için çalıştı. Şimdi bu çalışmaların sonunda tünelin sonundaki ışık görüldü. Antalya şehir hastanesi Kepez’de olacak. Bunun için ikinci ihale yapıldı. Sağlık Bakanlığımız, her şey yolunda giderse halen değerlendirme aşamasında olan ihalenin sonuçlandırılmasının ardından yüklenici firmaya yer teslimi yapacaktır. Göçerler’de Antalya manzarasına hakim bir arazi üzerinde güzel ve modern bir sağlık tesisi yükselmiş olacak.

Şehir hastanesine giden yollar açıldı

Belediye Başkanı Tütüncü, belediye olarak şehir hastanesinin çevre yollarını açtıklarını belirterek, “Hastane çevresinde alternatif ulaşım aksları oluşturuyoruz. Bunun üzerine yoğun bir çalışma yapıyoruz. Yani yerel yönetim olarak bu hastanenin buraya gelmesi ile oluşabilecek tıkanıklığı gidermek için trafik düzenlemelerini yapıyoruz. “ifadesini kullandı.

Şehir hastanesinde hangi hastaneler var?

1000 yataklı Antalya Şehir Hastanesi, 400 yataklı Genel Hastane, 100 yataklı Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, 100 yataklı Onkoloji Hastanesi, 200 yataklı Psikiyatri Hastanesi, 50 yataklı Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi, 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here