“Anadolu’da Kadın Sergisi” sanatseverleri bekliyor

“Anadolu’da Kadın Sergisi” sanatseverleri bekliyor

Kepez Belediyesi tarafından kültür sanat adasına dönüştürülen DokumaPark’ta sanatseverlerin hizmetine açılan Modern Sanatlar Galerisi, kadın temalı sergilerle Anadolu’nun renklerini ziyaretçilerine sunuyor. Modern Sanatlar Galerisi, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Zuhal Başbuğ’un “Anadolu’da Kadın” temalı resim sergisine de ev sahipliği yapıyor. Kırsal kesimde kadınların hayatlarından kesitlerin yer aldığı, genellikle kadın figürlerinin yer aldığı figüratif kompozisyonlu resimler büyük ilgi görüyor.

Kadın hayatına dokunan sergi

Galerinin girişinde kına gecesini, düğünde oynayan ve evinin penceresinden bakan kadınları tasvir eden resimler var. Sanatçı tarafından galerinin koleksiyonuna yağlı boya tablolarından biri 1 metreye 1 metre olan “Ata Gelin Almak” tablosu da sunuldu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde açılışı yapılan ve koronavirüs nedeniyle süresi uzatılan serginin eserleri, salgın nedeniyle evde kalmak zorunda kaldığımız günlerde sanatseverlerle buluşturuldu. “Evde kal, sanatla kal” sloganıyla yola çıkan Kepez Belediyesi, sosyal medya hesaplarından Modern Sanatlar Galerisi’ndeki güncel sergilerin çalışmalarını sanatseverlerle paylaştı.

Sanatseverlere 2 sergi daha

Modern Sanat Galerisi 2 sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Galeride “Karikatürlü Süleyman Demirel” sergisi de var. Isparta İslamköy’deki Süleyman Demirel Müzesi’nde de eserlerin yer aldığı sergide daha çok o döneme ait karikatürler yer alıyor. Galerinin geniş salonunda 15 Temmuz Destan Sergisi’nin en kıymetli eserlerine ev sahipliği yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here