Eller neden yaşlanır?

Eller neden yaşlanır?

El yaşlanması, yaşlanma sürecinin bir parçasıdır, bunun nedenleri şu şekilde sıralanabilir; Eldeki kaslar küçüldükçe, cilt altı yağ dokusu azaldığında, cilt elastikiyeti azaldıkça ve cilt altındaki tendon ve damarlar daha görünür hale geldikçe eller daha yaşlı ve yıpranmış görünür. Daha genç görünen eller için yapılacak uygulamalar vardır. El gençleştirmede yağ enjeksiyonu, dolgular (kalsiyum hidroksiapatit-radiesse, hyaluronik asit), lazer tedavileri, skleroterapi gibi yöntemler ve bunların kombinasyonları kullanılabilir.

Kalsiyum hidroksiapatit (radiesse) esaslı dolgunun el gençleştirme için FDA onaylı olduğunu belirten Dr. Ayran, Restylane Lyft adlı dolgunun hyaluronik asit olarak geçtiğimiz günlerde bu konuda ilk FDA onayını aldığını belirtti.

Tıpkı yüzümüzü koruduğumuz gibi ellerimizi de korumalı, daha da nemlendirmeli ve ellerimize iyi bakmalıyız. Yüzümüz, boynumuz ve ellerimiz yaşımızı gösteriyor. Güneşlenirken yüzümüzü, boynumuzu ve ellerimizi korumak ve aşırı kurumayı önlemek için gereklidir.

El gençleştirme için kliniğine çok sayıda kişinin başvurduğunu belirten Dr. Ayran, son yıllarda diğer tüm işlemlerde olduğu gibi erkeklerin de el gençleştirmeye kadınlar kadar önem verdiğini sözlerine ekledi.

Son yıllarda güzellik sektörüne bilgi sahibi olmayan pek çok kişinin girdiğini ve insanlara yanlış muamele edildiğini belirten Dr. Ayran, herkese bu konuda dikkatli olmalarını ve bu konularda eğitim almış ve tecrübeli bir hekime emanet edilmesini tavsiye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here