Metreyle asfaltın kalınlığını ölçtü

Metreyle asfaltın kalınlığını ölçtü

Belediye Başkanı Uysal, yaklaşık 10 bin nüfuslu Gebizli Mahallesi’nde başlayan ikinci etap cadde ve cadde yenileme çalışmalarına nezaret etti. Bilim İşleri Müdürlüğü ekipleri hafta başında mahalledeki eski asfaltı sökerken, mahalledeki sıcak asfalt döşemesini geçerken, Başkan Uysal denetim sırasında dökülen asfaltın kalınlığını metre ile ölçtü.
Başkan Uysal, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, covid-19 salgını ile hizmetlerinin sürekliliğini sağlarken sosyo-ekonomik boyutu da içeren bir mücadeleyi sürdürdüklerini belirtti. Muratpaşa Belediyesi’nde salgının yayılmasını en aza indirmek için genelgeler doğrultusunda uzaktan, döner esnek çalışma ve idari izin uygulamalarının devreye alındığını hatırlatan Başkan Uysal, “Çalışmalarımızı aksatmamak için büyük bir mücadele içindeyiz. . ”

Bu kapsamda Muratpaşa’da sokak ve cadde yenileme çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Başkan Uysal, Muratpaşa’nın yüzde 80’inde bu çalışmaların tamamlandığını söyledi. Tüm bu çalışmaların belediyenin kendi tesislerinde üretilen asfaltla yapıldığını belirten Başkan Uysal, “Şu anda Gebizli ilçemizde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Muratpaşa’mızın kalan yüzde 20’sindeki işi en geç seneye tamamlamak istiyoruz. Bu yüzden şartlar ne olursa olsun çalışmalarımıza devam etmeye çalışıyoruz ”dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here